Samochodowa wymiana wielkich koncernów. Suzuki i Toyota zamieniają się modelami i wraca model Starlet

Suzuki wzięło od Toyoty RAV4 i Corollę, a Toyota pożyczyła od Suzuki Baleno. Czego nie rozumiecie?

Nie tak dawno zadebiutował Suzuki Across - bliźniaczy model Toyoty RAV4. W szeregach Suzuki pojawił się także Swace, który bazuje na popularnej Corolli. Okazuje się jednak, że pożyczanie aut od innych koncernów w przypadku tych dwóch marek działa nie tylko w jedną stronę. Toyota pożyczyła bowiem inny model od swoich japońskich sąsiadów.

Zobacz wideo

Toyota Starlet powraca

Kto pamięta Toyotę Starlet? Miejskie autko, którego produkcja zakończyła się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Przywracanie tego modelu w obecnych czasach nie ma za bardzo sensu - Toyota poszła w stronę hybryd, a rolę mieszczucha w Europie pełni nowy Yaris.

Toyota Glanza (Suzuki Baleno)Toyota Glanza (Suzuki Baleno) Toyota

Właśnie - w Europie. Są jednak miejsca na świecie, w których wygląd i nowoczesne technologie schodzą na dalszy plan. Powodzeniem cieszą się auta proste i tanie. I tu Toyota z nowym Yarisem rozkłada ręce, bo model ten nie jest ani prosty, ani tani.

Z pomocą przyszło Suzuki, które pożyczyło Japończykom Baleno. W ten sposób odrodziła się Toyota Starlet, która pod taką nazwą jest dostępna w RPA. Baleno ze znaczkiem Suzuki (ale tym razem o imieniu Glanza) trafiło także do Indii.

Co ciekawe Toyota Starlet/Glanza jest lepiej wyposażona niż pierwowzór Suzuki dostępny na rynku europejskim. W standardzie mamy np. system multimedialny z usługami online.

Toyota Starlet (Suzuki Baleno)Toyota Starlet (Suzuki Baleno) Toyota

Toyota Starlet (Suzuki Baleno)Toyota Starlet (Suzuki Baleno) Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.