Policyjne skody superb już na drogach. Mają 272 KM i napęd na cztery koła

We flocie polskiej policji pojawiły się nowe radiowozy. Mowa o samochodach Skoda Superb wyposażonych w 272-konne silniki i napęd na cztery koła. Auta zasilą szeregi grupy SPEED.

Na początku czerwca do floty pojazdów policyjnej grupy SPEED dołączyły nowe egzemplarze skody superb w wersji kombi. Auta są wyposażone w silnik 2.0 TSI o mocy 272 KM, dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG, napęd 4x4 oraz nowoczesne systemy asystujące. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Na pokładzie każdego egzemplarza znajdują się także przednie i tylne wideorejestratory, urządzenie do pomiaru prędkości oraz systemy łączności.

Skoda Superb 2.0 TSI 272 KM, radiowóz, specgrupa SpeedSkoda Superb 2.0 TSI 272 KM, radiowóz, specgrupa Speed Skoda

Nowe skody superb, które dołączyły do policyjnej floty, wesprą funkcjonariuszy z grupy SPEED, zajmującej się przede wszystkim najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach. Obok funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

SPEED to specjalistyczna komórka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, której celem jest eliminowanie głównego zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze, jakim od lat jest prędkość. Z jednej strony zadania te realizują policjanci posiadający ogromne doświadczenie i umiejętność dynamicznej jazdy. Z drugiej strony policjanci muszą jeździć radiowozami, które podołają każdemu zadaniu, spełniając nasze wymagania. Jednym zdaniem można powiedzieć o nich, że są najlepsze z najlepszych. Do takich właśnie radiowozów należy zaliczyć nowe Skody Superb

- komentuje nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Skoda Superb 2.0 TSI 272 KM, radiowóz, specgrupa SpeedSkoda Superb 2.0 TSI 272 KM, radiowóz, specgrupa Speed Skoda

Skoda Superb to lider sprzedaży w swoim segmencie. W 2019 roku na polskim rynku zostało zarejestrowanych łącznie ponad 7,5 tysiąca egzemplarzy tego modelu. Również po pierwszych pięciu miesiącach 2020 roku superb jest numerem 1 wśród aut klasy średniej.

Co ciekawe, od początku 2020 roku w ofercie marki pojawił się również superb iV – model z napędem hybrydowym typu plug-in, który pozwala na pokonanie do 62 km (WLTP) wyłącznie przy zasilaniu energią elektryczną.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.