Night Editon - kiedy Maybach to za mało

Można go kupić w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to czarny. Powstanie tylko 15 sztuk przeznaczonych na rynek amerykański. Mercedes-Maybach S650 Night Edition ma na celowniku Bentleya i Rolls-Royce'a.

Mercedes nie ukrywa tego w informacji prasowej. Mercedes-Maybach w ekskluzywnej wersji Night Edition ma być alternatywą dla najbardziej luksusowych limuzyn świata. To prawdziwy pokaz siły koncernu Daimler AG.

Mercedes-Maybach powstał na bazie aktualnego modelu klasy S marki ze Stuttgartu, modelu o oznaczeniu wewnętrznym W222. Tak naprawdę jest jego najdroższą odmianą. W przeciwieństwie do poprzednika nie jest oferowany pod marką Maybach, ale nawet nazwą nawiązuje do Mercedesa.

Model S 650 to lepsza z dwóch dostępnych wersji tego samochodu. Pod jego potężną maską kryje się silnik o 12 cylindrach rozwijający maksymalną moc 630 KM. Dzięki temu limuzyna o długości 546 cm i masie prawie 2,4 tony rozpędza się do 100 km/h w 5 s i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h.

Mercedes-Maybach jest o około 20 cm dłuższy od wersji Mercedesa klasy S z przedłużonym rozstawem osi. Jego wnętrze jest wykonane wyjątkowo luksusowo. Wydawałoby się, że niewiele można poprawić. Jednak Mercedes-Benz USA spróbował to zrobić, a efekt można oglądać w postaci Night Edition.

Mercedes-Maybach S 650 Night EditionMercedes-Maybach S 650 Night Edition fot. Mercedes

Głębię czarnego lakieru Obsidian Black podkreślają elementy wykonane z włókien węglowych oraz przydymione obręcze kół o średnicy 20 cali. W środku również gospodarowano oszczędnie paletą kolorów.

Do wyboru jest skórzana tapicerka w kremowym albo czarnym kolorze, nawet dywaniki podłogowe są wykonane ze skóry. Również do wykończenia kabiny pasażerskiej zamiast drewna zdecydowano się użyć laminatów włókna węglowego. Elementy z drewna można znaleźć tylko na kole kierownicy, ale również są w czarnym kolorze.

Z tyłu umieszczono dwa prezesowskie fotele z możliwością pochylenia oparcia o 43 stopnie, wysuwanego podnóżka i funkcją masażu. Poza tym model Night Edition jest wyposażony w większość opcji z katalogu modelu Mercedes-Maybach S 650.

Trudno poprawić samochód, który jest ultraluksusowy już w wersji produkowanej seryjnie. Jednak Mercedes starał się zrobić to za wszelką cenę, bo ekskluzywny model ma być bezpośrednim konkurentem Rolls-Royce'a Ghost i Bentleya Flying Spur. Jego cena to 243 tys. dolarów i jest dostępny tylko w USA. Ze sprzedażą 15 egzemplarzy nie powinno być kłopotu.

Mercedes-Maybach S 650 Night EditionMercedes-Maybach S 650 Night Edition fot. MercedesWięcej o: