Punkty karne zredukujesz przez internet. WORD wprowadza szkolenia online

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku uruchomił ciekawą inicjatywę. Kierowcy, którzy zgromadzili dużo punktów karnych, będą mogli zredukować ich liczbę poprzesz szkolenia online. Pierwszy internetowy kurs już 3 kwietnia.

Nie tak dawno pisaliśmy o zawieszeniu działalności przez wszystkie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Odwołane zostały zarówno egzaminy na prawo jazdy, jak i szkolenia redukujące punkty karne. Jednak WORD w Białymstoku znalazł rozwiązanie dla kierowców, których punktowe saldo zbliżyło się do granicznej wartości. Będą oni mogli skorzystać ze szkoleń online.

Nie zredukujesz już punktów karnych. Przynajmniej nie w najbliższym czasie

Sześć godzin, sześć punktów

Od najbliższego piątku 3 kwietnia, kierowcy będą mogli zredukować saldo punktów karnych. Do wzięcia udziału w takim kursie wystarczy komputer, tablet czy smartfon oraz dostęp do internetu. Szkolenie trwa sześć godzin i – tak samo jak kursy prowadzone dotąd stacjonarnie – pozwala zredukować liczbę punktów karnych na swoim koncie o sześć.

Formalności

Aby wziąć udział w internetowym kursie redukującym punkty karne wystarczy wejść na stronę białostockiego WORD-u i w zakładce "Szkolenia" wybrać "Punkty karne". Potem trzeba zeskanować lub wykonać czytelne zdjęcia potrzebnych dokumentów, czyli:

  • prawa jazdy lub zaświadczenia z Wydziału Komunikacji w zakresie danych zawartych w prawie jazdy;
  • dowodu uiszczenia opłaty za kurs;
  • czytelnie wypełnionego wniosku o udział w kursie.

Następnie wypełniamy krótką ankietę oraz zgodę RODO i całość wysyłamy na adres mailowy WORD-u. W mailu zwrotnym każdy uczestnik otrzyma link do logowania się na odpowiednie szkolenie, wraz z instrukcją prowadzącą krok po kroku do logowania się na platformę szkoleniową.

Co jest potrzebne do udziału w szkoleniu?

Aby wziąć udział w szkoleniu redukującym punkty karne wystarczą przeciętne łącze internetowe (minimum 2-3 Mb/s) oraz urządzenie elektroniczne z działającą kamerą i mikrofonem. Zanim szkolenie się rozpocznie, każdy uczestnik będzie mógł przetestować, czy techniczne parametry jego urządzania są wystarczające i w razie czego uzyska wsparcie pracowników WORD w rozwiązaniu podstawowych problemów.

Kto może przystąpić do szkolenia?

Jest kilka warunków, które kierowca musi spełnić, aby móc wziąć udział w szkoleniu redukującym liczbę punktów karnych. Przede wszystkim musi posiadać prawo jazdy dłużej niż rok, licząc od dnia wydania go po raz pierwszy. Przed rozpoczęciem szkolenia suma punktów kierowcy nie może przekraczać 24. Ostatni warunek - kierowca nie może przystępować do szkolenia częściej niż raz na 6 miesięcy.

Szkolenia ruszają od 3 kwietnia. Ich częstotliwość będzie uzależniona od liczby chętnych, podobnie jak cena. Ta jest porównywalna ze stawkami za kurs stacjonarny. Zaświadczenia o udziale w szkoleniu zostaną do uczestników wysłane pocztą już następnego dnia. Jednocześnie trafią też do właściwych organów administracyjnych.

Inne szkolenia też w sieci

WORD Białystok pracuje także nad wprowadzeniem innych szkoleń w formule online: m.in. kursu reedukacyjnego w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii czy szkoleń okresowych dla kierowców przedłużających ważność zawodowego prawa jazdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.