A2 rusza na wschód. GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na jeden z odcinków

Autostrada A2 na razie na wschód od Warszawy ma tylko jeden krótki odcinek. To już niedługo się zmieni. GDDKiA informuje właśnie, że wybrano najkorzystniejszą ofertę na budowę kolejnych 12 km.

Autostrada A2 na wschód od Warszawy

GDDKiA podaje, że w realizacji znajdują się już dwa odcinki, których łączny koszt realizacji wynosi 764,3 miliona złotych. Drogowcy mają oddać oba odcinki w trzecim kwartale tego roku.

 • w. Lubelska - w. Konik (długość 5,6 km), w realizacji w trybie P&B, wykonawca: Polaqua, wartość robót 214,2 mln zł.
 • w. Konik - obw. Mińska Mazowieckiego (9,2 km), w realizacji w trybie P&B,  wykonawca Polaqua, wartość robót 323,5 mln zł.

Przygotowywane są także dwa znacznie dłuższe odcinki, które połączą A2 z granicą państwa. Kiedy będziemy mogli nimi pojechać? Na razie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad orientacyjnie podaje "2022-2024".

 • Siedlce - Biała Podlaska (63,5 km), w realizacji koncepcja programowa, wykonawca Multiconsult (termin - kwiecień 2020), realizacja P&B planowana na lata 2022-2024.
 • Biała Podlaska - gr. państwa (32 km), w realizacji koncepcja programowa, wykonawca Multiconsult (termin - marzec 2020 r.), realizacja P&B planowana na lata 2022-2024.

>>> Zobacz. "Ale jest suwak!" No właśnie nie. Policja pokazuje nagranie kierowcy, który wymusił pierwszeństwo i tłumaczył się jazdą na suwak

Zobacz wideo

Najkorzystniejsza oferta na odcinek A2 Kałuszyn - Groszki

Wczoraj wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę autostrady A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce na odcinku od węzła Kałuszyn do węzła Groszki. Najlepszą ofertę przedstawiła firma PUT Intercor. Jeśli do 30 stycznia nie będzie odwołań, a kontrola zakończy się bez uwag, GDDKiA podpisze umowę z wykonawcą.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa ok. 12 km autostrady od węzła Kałuszyn do węzła Groszki, będącej fragmentem A2 pomiędzy węzłem Kałuszyn (nazwa robocza Ryczołek), stanowiącym koniec obwodnicy Mińska Mazowieckiego, a początkiem obwodnicy Siedlec.

Przyszła trasa będzie posiadała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu oraz rezerwę pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu.

A2 Groszki - GręzówA2 Groszki - Gręzów fot. GDDKiA

Więcej o:
Komentarze (19)
A2 rusza na wschód. GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na jeden z odcinków
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: szej

  Oceniono 11 razy 7

  31 lat od upadku komuny, a Warszawa ma tylko jedną dochodzącą autostradę (A2), którą na dodatek nie można pojechać dalej. Do tego S8 w tym samym kierunku, na szczęście ze strategicznym wylotem na Białystok. Nie ma ringu, a południowa "obwodnica" kończy się w środku miasta. Brawo dla polityków centralnych, lokalnych i całej GDDKiA.

 • sokrates2.life

  Oceniono 5 razy 5

  Dziś miałem to samo, jakaś waleczna baba przekraczając dozwoloną prędkość chciała mi zajechać drogę na zwężeniu KEN i jeszcze trąbiła idiotka z Grójca (WGR). Ale - nie ma korka, nie ma suwaka!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 6 razy 4

  Znowu mapka zamiast drogi.
  I ZNOWU NIE WIERZĘ, ŻE POWSTANIE !!!!!!!!

 • sztucznypolak

  Oceniono 5 razy 3

  Nie zapominajmy, ze mamy jeszcze do wybudowania obiecane 100 obwodnic!
  Zatem z tymi obietnicami budowy dalszych odcinkow A2 bylbym ostrozny.

 • nick221

  Oceniono 2 razy 2

  Warszawa bardzo się ucieszy z nowych dróg. Do stolicy wleją się kolejne tysiące złomów za 2 tys. PLN, w których suweren przyjedzie do pracy

 • kamila3345

  Oceniono 2 razy 2

  Wylotówka na Mińsk jest notorycznie zakorkowana. Dobrze że A2 idzie w końcu na wschód. Proponuję też postawienie tego łuku triumfalnego Bitwy Warszawskiej 1920 na wjeździe A2 do Warszawy, miejsce będzie idealne.

 • frelek1

  Oceniono 1 raz 1

  Artykuł napisany z informacji podsłuchanych od meneli. Omawiany odcinek o długości 12 km od węzła Kałuszyn do węzła Groszki wcale nie łączy się z obwodnicą Siedlec a kończy się raczej w polu tak jak pokazuje mapa. Obwodnica Siedlec zaczyna się około 30-35 km dalej w miejscowości Iganie w około 564 kilometrze obecnej drogi krajowej nr 2. A więc od węzła Groszki do początku obwodnicy Siedlec jest uhuhuuuu i jeszcze trochę. Więc niech redaktor dopasuje trochę treść do mapki będzie wtedy nieco rzetelniej.

 • stalowy_jez

  0

  juz widze te przyruskie elementy zapiedrajajace autostradom w dizlach w tedeiku na wiejską, w celu posłowania.

 • b_fett

  0

  fajna i wpadajaca w ucho nazwa wezla w groszki :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX