Genesis GV80 oficjalnie. To luksusowy SUV z Korei, który rzuci wyzwanie GLE, Q7 i X5

Genesis GV80 to na razie z naszej perspektywy samochód-ciekawostka. Zadebiutował na rodzimym, południowokoreańskim rynku, a jeszcze w tym roku przyjedzie do Stanów. O ewentualnej europejskiej premierze na razie tylko się plotkuje.

Genesis to południowokoreańska marka premium należąca do Hyundaia, która konsekwentnie zdobywa uznanie na całym świecie. Poza rodzimym rynkiem Genesis cieszy się coraz mocniejszą pozycją także w Stanach Zjednoczonych. GV80 to najnowszy SUV producenta, który właśnie zadebiutował w Korei Południowej.

Co to za samochód? Bezpośrednimi rywalami Genesisa GV80 będą przede wszystkim niemieckie luksusowe SUV-y pokroju BMW X5, Audi Q7 oraz Mercedesa GLE. W standardzie Genesis GV80 ma napęd na tył, a AWD znajdziemy na liście opcji. Podczas pierwszej prezentacji mówiono o trzech jednostkach napędowych. Bazowa benzyna R4 ma 2,5 litra pojemności i dostarcza kierowcy 300 KM, większa V-szóstka 3.5 to już 375 KM. Dla zwolenników diesli przygotowaną wysokoprężne V6 o mocy 278 KM.

Genesis GV80Genesis GV80 fot. Genesis

Koreańczycy postawili na dość odważny projekt nadwozia, który sprawi, że Genesis GV80 z pewnością będzie się wyróżniać na drodze. Nie zabrakło tak lubianego przez klientów tej klasy ogromnego grilla, chromowanych akcentów, ciekawych reflektorów LED i masywnej sylwetki. W naszej galerii znajdziecie sporo zdjęć nowego SUV-a.

Genesis GV80Genesis GV80 fot. Genesis

Jeszcze ciekawiej prezentuje się wnętrze Genesisa GV80. Oczywiście znajdziemy na pokładzie duże ekrany z obowiązkowymi ostatnio wirtualnymi i aż 14,5-calowym ekranem wyświetlaczem systemu multimedialnego. W przeciwieństwie do niemieckiej konkurencji Genesis nie zdecydował się na obsesyjne usuwanie z kabiny przycisków i przełączników, znajdziemy ich tu więc całkiem sporo. A to zawsze dobra informacja, jeżeli chodzi o wygodę. Wnętrze ma być też naszpikowane najnowszymi systemami, a do wykończenia Genesis wykorzystuje materiały najwyższej jakości.

Genesis GV80Genesis GV80 fot. Genesis

Przy ewentualnej europejskiej premierze Genesisa GV80 wciąż stoi duży znak zapytania. Marka jednak rozwija się w imponującym tempie, możliwe więc, że Hyundai za jakiś czas zdecyduje się na próbę walki z Audi, BMW i Mercedesem również na ich terenie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.