Nadjeżdża nowa Skoda Rapid, ale do Polski nie dojedzie. Kupią ją Rosjanie [pierwsze szkice]

W europejskiej ofercie marki Skodę Rapid zastąpił zupełnie nowy model Scala. Jednak rosyjski rynek rządzi się swoimi prawami. Tam Czesi wprowadzą do salonów zupełnie nowego Rapida. Właśnie pokazano jego szkice koncepcyjne.

O nowej Skodzie Rapid nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Czesi powoli uruchamiają machinę promocyjną i zaczynają podgrzewać atmosferę przed premierą. Ujawniono właśnie pierwsze szkice nowego Rapida, na których możemy zapoznać się ze stylistyką auta, które tradycyjnie wpisze się pomiędzy segmenty B i C.

Z polskiego punktu widzenia trzeba jednak traktować nową Skodę Rapid jako ciekawostkę. Na razie model opisywany jest jako "rosyjski", stworzony głównie z myślą o tamtejszym rynku. Nie wiemy, gdzie jeszcze Rapid trafi, ale na pewno nie do naszej części Europy. U nas lukę pomiędzy Fabią a Octavią od niedawna zapełnia Skala.

Nie wiemy też, jakim autem dokładnie będzie nowy Rapid. Niektóre źródła podają, że może korzystać z nowoczesnej platformy koncernu MQB, na której gigant buduje najnowsze samochody. Pojawiają się jednak informacje, że bardziej budżetowy Rapid może powstać na starszej platformie PQ25. Na taki ruch zdecydował się ostatnio Volkswagen z modelem Virtus, który jest prostym, przystępnie wycenionym, subkompaktowym sedanem, zaprojektowanym z myślą głównie o rynku meksykańskim.

Premiera nowej Skody Rapid zaplanowana jest na samą końcówkę tego roku. Na szczegóły nie będziemy więc czekać długo.

nowa Skoda Rapid 2020nowa Skoda Rapid 2020 fot. Skoda

Czy Twoim zdaniem w polskiej ofercie Skody znalazłoby się jeszcze miejsce dla nowego Rapida?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.