Kia Seltos. Czekamy na europejską wersję nowego SUV-a

Kia Seltos to nowy SUV koreańskiego producenta. Opisywany jest jako model globalny. Początkowo mówiono, że głównie ma trafić do Korei, Chin oraz Indii. Kia Seltos przyjechała jednak także do USA.
Kia Motors rozszerza ofertę SUV-ów, aby zaspokoić potrzeby klientów w każdym regionie świata. Nowy model w segmencie kompaktowych SUV-ów reprezentuje najmocniejsze strony samochodów marki Kia – między innymi atrakcyjny design, wysoką jakość wykonania i nowoczesne technologie

- chwali się producent w oficjalnym komunikacie prasowym. Sprzedaż Kii Seltos ma ruszyć jeszcze w tym roku, a auto ma trafić do Korei, Chin oraz Indii. Nowy modle opisywany jest jednak często jako "globalny" i mogliśmy go zobaczyć także w Los Angeles. Wiele wskazuje na to, że Selto kiedyś może wyjechać również na drogi Starego Kontynentu.

Kia Seltos kierowana jest do młodych kierowców, którzy interesują się nowinkami technicznymi. Stąd wiele nowoczesnych systemów (zwiększające komfort podróżowania, umożliwiające łączność ze światem zewnętrznym i poprawiające łatwość użytkowania) oraz aż 10,25-calowy ekran zaawansowanego systemu multimedialnego. Duży wyświetlacz jest standardem.

Kia SeltosKia Seltos fot. Filip Trusz

Nie znamy np. dokładnych wymiarów modelu. Wiemy tylko, że jest to "kompaktowy SUV" o ponadprzeciętnej przestronności wnętrza. Kia mówi nawet, że pod tym względem będzie to lider segmentu. Również w kwestii oferowanych systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Seltos ma znaleźć się w samej czołówce swojej klasy.

Wciąż Kię Seltos musimy traktować jako ciekawostkę, ale całkiem możliwe, że już niedługo ujrzymy jej europejską wersję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.