Nowa Kia Optima - tak będzie wyglądał nowy koreański sedan. Będzie rewolucja w segmencie D?

Kii Optimy miało nie być. Na szczęście nie tylko jest, ale jej nowe wcielenie wkroczy na rynek z niemałym przytupem. Koreański sedan segmentu D wygląda odważnie, nowocześnie i zaskakująco. Gdyby 10 lat temu ktoś pokazał wam to zdjęcie i powiedział, że taki samochód pokaże Kia, mało kto by w to uwierzył.

Nowa Kia Optima zupełnie nie przypomina swojego poprzedniego wcielenia. Sedan segmentu D w Korei będzie sprzedawany pod nazwą K5 i już pojawiły się jego pierwsze zdjęcia.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Nadwozie jest narysowane lekko, dynamicznie i przede wszystkim spójnie. Pojawił się modny ostatnimi czasy łączony pas świetlny z tyłu, a przednie reflektory nawiązują układem LED-ów do "zygzaków" z tylnych lamp. Ciekawie wygląda także chromowana listwa biegnąca od nasady słupka A, przez całą linię szyb aż do tyłu, gdzie zawraca na tylnej klapie i obiega auto z drugiej strony. Całość wygląda lekko, dynamicznie i nie jest konserwatywną bryłą, do jakiej przyzwyczailiśmy się w przypadku Optimy.

Nowa Kia Optima 2020Nowa Kia Optima 2020 Kia

Optima zajrzy do klasy wyższej?

Nowa Kia Optima znacznie urosła w porównaniu do poprzednika. Ma aż 4,9 metra długości i 1,86 m szerokości. Rozstaw osi wydłużono o 45 mm (2 850 mm). Tym samym nowa Optima będzie jednym z największych przedstawicieli swojego segmentu, mierzącym raczej w półkę Volkswagena Arteona i Audi A5 Sportback, aniżeli Passata czy Insigni, koło której Optima stawała do tej pory.

Kia w ciągu ostatnich kilkunastu lat zrobiła ogromny postęp. Koreański koncern przez lata pilnie przyglądał się poczynaniom niemieckiej konkurencji, by teraz wyprzedzać ją na wielu polach. Zaskakujący jest fakt, że od ładnych kilku lat Kia nie wypuściła ani jednego samochodu, który okazałby się klapą. Mimo, że poprzednia Optima nie sprzedawała się tak dobrze, jak by producent sobie tego życzył, marka zaryzykowała i postawiła na kolejne wcielenie. I póki co wszystko wskazuje na to, że był to świetny ruch.

Nowa Kia Optima 2020Nowa Kia Optima 2020 Kia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.