Zupełnie nowy model Toyoty zadebiutuje na targach w Tokio

Podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Tokio, Toyota zaprezentuje światu zupełnie nowy model. Mowa o ultrakompaktowym samochodzie elektrycznym. Co ciekawe, nie będzie to prototyp, ale ostateczna wersja produkcyjna.

Nowy ultrakompaktowy samochód elektryczny Toyoty BEV jest pojazdem dwuosobowym, zaprojektowanym z myślą o osobach, które codziennie pokonują krótkie dystanse. Na pełnym naładowaniu ma zasięg około 100 km i rozwija prędkość 60 km/h. Dzięki niewielkim wymiarom, mały elektryk ma wyjątkowo mały promień zawracania.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Postanowiliśmy stworzyć nowoczesny środek transportu. Nasz nowy BEV zapewni swobodę poruszania się ludziom w różnym wieku. Ultrakompaktowy BEV nie tylko daje większą swobodę poruszania się, ale także potrzebuje mniej miejsca do parkowania, generuje mniej hałasu i w ograniczonym stopniu wpływa na środowisko

– powiedział Akihiro Yanaka, szef działu rozwoju Toyoty.

Zobacz wideo

Premiera nowego modelu Toyoty na japońskim rynku jest planowana na 2020 rok. Razem z nowym ultrakompaktowym samochodem elektrycznym, Toyota chce także zaproponować nowy model biznesowy, który ma rozpowszechnić samochody z napędem elektrycznym. Plan zakłada monitorowanie wykorzystania baterii i ich wartości na każdym etapie – od produkcji przez sprzedaż, odsprzedaż do wtórnego użycia, aż po recycling. Toyota zamierza wprowadzić rozszerzony program leasingu akumulatorów trakcyjnych, w którego założeniach leży odzyskiwanie leasingowanych baterii samochodowych i ich ponowne wykorzystanie, w zależności od ich stanu, na różne sposoby – w samochodach oferowanych na rynku wtórnym, jako części zamienne oraz w instalacjach stacjonarnych do magazynowania energii.

Nowy ultrakompaktowy samochód elektryczny Toyoty zostanie zaprezentowany na wystawie Future Expo na targach Tokyo Motor Show 2019 od 24 października do 4 listopada. Będzie mu towarzyszyła ekspozycja „Ultra-compact BEV Concept Model for Business”. Odwiedzający targi w Tokio będą mogli go przetestować na drogach publicznych.

Toyota BEV - ultrakompaktowy samochód elektryczny, Tokio 2019Toyota BEV - ultrakompaktowy samochód elektryczny, Tokio 2019 Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.