Arabowie szykują hipersamochód. Koncept auta z ZEA zapowiada się imponująco

Bartłomiej Pawlak
Ajlani Dragon, czyli hipersamochód ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostanie pokazany już w listopadzie. Na razie producent opublikował jedynie kilka dość tajemniczych grafik, ale już teraz auto zapowiada się bardzo interesująco.

Ajlani Dragon, a więc kolejny samochód rodem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma zostać pokazany publicznie już w listopadzie. Na razie firma Ajlani Motors zapowiedziała auto i pokazała kilka tajemniczych grafik.

 

Ajlani Dragon czyli hipersamochód z ZEA

Niestety obrazki opublikowane w mediach społecznościowych Ajlani Motors nie zdradzają zbyt wiele szczegółów. Sprawne oko zauważy jednak, że Ajlani Dragon dostanie bardzo nisko zawieszone, agresywnie wyglądające nadwozie oraz świetnie wyglądające, długie i wąskie lusterka boczne.

Mocno wyróżniają się również szerokie, wystające nadkola, co sugeruje oczywiście zastosowanie bardzo szerokich opon. Tylna część pojazdu została z kolei zdominowana przez ogromną końcówkę układu wydechowego w kształcie trapezu.

 

Dzięki temu możemy wywnioskować w ogóle, że za napęd nowego hipersamochodu będzie odpowiadała jednostka spalinowa. Niestety Ajlani Motors nie zdradza żadnych szczegółów technicznych dotyczących auta, dlatego też ciężko przewidzieć cokolwiek więcej na temat Ajlani Dragon.

Debiut już wkrótce, ale pomysłodawcy szukają inwestora

Na razie do konceptu trzeba jednak podchodzić z lekkim dystansem. Nie mamy pewności, co do tego, czy Ajlani Dragon kiedykolwiek wyjedzie na drogi. Odpowiadająca za koncept firma Ajlani Motors powstała dość niedawno i - jak donosi serwis Motor1 - na razie szuka inwestora gotowego sfinansować produkcję samochodu.

 

Co więcej, nietrudno zauważyć, że pochodząca z ZEA firma dopiero niedawno zaczęła działać w mediach społecznościowych. Na Facebooku na ten moment ma ledwie 64 fanów, ale sam funpage powstał w sierpniu tego roku. Na Instagramie jest już nieco lepiej, bo udało się zebrać 2016 obserwujących. Emiracki producent wciąż nie uporał się nawet ze stworzeniem swojej strony internetowej, a taki stan rzeczy może niestety odstraszyć zainteresowane projektem osoby.

Pierwszy samochód firmy ma jednak zostać pokazany podczas wydarzenia Dubai International Motor Show, które startuje 12 listopada. To już potwierdzone, bo Ajlani Motors jest nawet wpisana na listę wystawców na stronie dubajskich targów motoryzacyjnych.

Być może własnie od tego, jak firma zaprezentuje się w największym mieście ZEA będzie zależało zainteresowanie potencjalne inwestorów i przyszły sukces projektu. Pochodzącej również z Emiratów firmie W Motors (producentowi Lykan HyperSport) niegdyś się to udało.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.