Wyścigowy finał Kia Platinum Cup - już w ten weekend ruszymy do Włoch

Sezon wyścigowy Kia Platinum Cup dobiega końca. Już w nadchodzący weekend, od 11 października, kierowcy zmierzą się ze sobą w finałowym wyścigu, który wyłoni mistrza Polski. Finałowa batalia rozegra się na kultowym włoskim torze Monza.

Nadszedł czas na wielki finał. Po dwóch startach w tegorocznym pucharze Kia Platinum Cup, jego finał będę oglądać z trybun. Kierowcy mają za sobą pięć rund tegorocznej rywalizacji, a w tym tygodniu zakończą zmagania i walkę tytuł mistrza. Areną stanie się jeden z najbardziej kultowych motoryzacyjnych obiektów w Europie - legendarny włoski tor Monza. Poza finałową rundą Kia Platinum Cup na widzów czekają także zmagania TCR Europe i International GT Open.

Kia Platinum Cup 2019, runda V, MostKia Platinum Cup 2019, runda V, Most Kia Platinum Cup

Zobacz naszą relację ze startu w wyścigu: Druga runda Kia Platinum Cup rozstrzygnięta. Byliśmy na torze Red Bull Ring

Kto zostanie mistrzem Polski?

Szanse na mistrzowski tytuł ma czterech kierowców, a największym faworytem jest Nikodem Wierzbicki. O tytuł będą także walczyć Dawid Borek, Kamil Serafin i Jakub Szablewski. Wierzbicki obecnie ma 27 punktów przewagi nad Borkiem, 50 nad Serafinem i 68 nad Szablewskim.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Przed nami ostatnia runda tegorocznego sezonu Kia Platinum Cup i podejdę do niej jak do każdej w tym sezonie. W całym roku niezwykle ważny jest każdy punkt, więc już w kwalifikacjach dam z siebie wszystko, by wywalczyć ich jak najwięcej. To postawi mnie w komfortowej sytuacji przed wyścigami, w których będę mógł kontrolować sytuację. Upragniony tytuł jest już o krok. Monza jest specyficznym torem dla kierowców Picanto i sytuacja z pewnością będzie zmieniać się z okrążenia na okrążenie, co gwarantuje ogromne emocje. Nagroda za mistrzostwo Polski będzie idealnym zwieńczeniem tego roku

- mówił faworyt, Nikodem Wierzbicki.

>>> Wyścigowe emocje rosną, gdy na niebie pojawiają się deszczowe chmury. A kierowcy tylko na to czekają:

Zobacz wideo
Tor Monza z pewnością będzie areną fantastycznego finału Kia Platinum Cup. W obecnej sytuacji mogę tylko atakować i mam nadzieję, że w weekend zaprezentuję sto procent swoich umiejętności. Chcę na koniec powiedzieć, że dałem z siebie wszystko i zrobiłem, co w mojej mocy. To jest dla mnie najważniejsze. Wywalczenie tytułu mistrza Polski byłoby świetną rzeczą, ale wiem, że będzie to niezwykle trudne, zwłaszcza że stawka na torze Monza będzie tasować się przez cały czas trwania wyścigów. Utrudnia to dobranie odpowiedniej taktyki, ale będę walczył do ostatniego metra rywalizacji

- skomentował Dawid Borek.

Na ostatni weekend Kia Platinum Cup mamy jasno postawione cele. Wiemy, o co walczymy i co musimy zrobić, by to zdobyć. Trzeba podejść do zmagań z chłodną głową, co pozwoli zaliczyć dwa solidne wyścigi. Kluczowe będzie unikanie problemów na torze. W ten sposób możemy wywalczyć maksymalną liczbę punktów

– zapowiadał Serafin.

Kia Platinum Cup 2019, runda V, MostKia Platinum Cup 2019, runda V, Most Kia Platinum Cup

Kultowy tor Monza

Tor Autodromo Nazionale di Monza został otwarty 3 września 1922 roku, a historia obecnej konfiguracji toru pochodzi z 1999 roku, kiedy przeprofilowano pierwszą szykanę. Niewielkie różnice wysokości i długie proste sprawią, że podczas wyścigu Kii Picanto emocji nie zabraknie.

Poza kierowcami Kia Platinum Cup w najbliższy weekend w Monzy ściągać się także będą zespoły serii TCR Europe, która jest jednym z celów wielu kierowców wyścigowych Picanto.

Na czwartek 10 października zaplanowano dwa 30-minutowe treningi. Piątek będzie stał pod znakiem kwalifikacji. 20-minutowe Q1 rozpocznie się o 10:48, 15-minutowe Q2 - o 14:50, a 10-minutowe Q3 - o 17:01. Ostateczna batalia o mistrzowski tytuł odbędzie się podczas sobotnich wyścigów. Pierwszy rozpocznie się o 12:15, a drugi o 17:40. Zwieńczeniem wyścigowych zmagań będzie gala zakończenia sezonu, na której odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Mistrz Polski, poza trofeum, odbierze również czek na kwotę 35 tysięcy złotych.

Kia Platinum Cup - trzecia runda, tor PoznańKia Platinum Cup - trzecia runda, tor Poznań Kia Platinum Cup

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.