S6 powiększy się o prawie 40 km. Trasa połączy Szczecin z Koszalinem [MAPA]

Już w przyszłym tygodniu kierowcy pojadą znacznie szybciej na trasie Szczecin-Koszalin. Drogowcy oddadzą prawie 40 km drogi S6.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma dobre informacje dla kierowców z województwa zachodniopomorskiego. Na początku przyszłego tygodnia oddane zostanie 39 km trasy łączącej Szczecin z Koszalinem. Udostępnione zostaną odcinki pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem, które skrócą dojazd ze Szczecina do miasta nad Parsętą o około 11 km, znacznie poprawiając skomunikowanie pasa nadmorskiego. Przełożenie ruchu na nową drogę umożliwi dokończenie warstwy ścieralnej na sąsiednim odcinku Nowogard - Płoty, czyli zakończenie ostatnich robót nawierzchniowych na całej S6 Goleniów - Koszalin. Kierowcy z całej 130-kilometrowej trasy skorzystają już w październiku.

Na otwartych odcinkach pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu wskazująca dojazd nowym odcinkiem do Kołobrzegu. Kierowcy jadący do Koszalina i dalej Gdańska powinni na węźle Wicimice zjechać na dotychczasową DK6.

Nowa mapa S6Nowa mapa S6 bbialecka

Nowy przebieg S6

Droga S6 na odcinku Goleniów – Koszalin jest obecnie najdłuższym budowanym fragmentem drogi ekspresowej w skali kraju. Nowa trasa ma przebieg zupełnie inny od dotychczasowej DK6. Za miejscowością Płoty S6 odchodzi od obecnej DK6 w kierunku Kołobrzegu. Następnie biegnie między Kołobrzegiem i Koszalinem na południe od obecnej DK11. GDDKiA podaje, że dzięki temu nie trzeba budować oddzielnej drogi S11 między Kołobrzegiem i Koszalinem. Jest to zarówno oszczędność środków, jak i znaczne poprawienie skomunikowania pasa nadmorskiego.

Dofinansowanie UE

Realizacja drogi S6 między Szczecinem a Koszalinem kosztuje około 3,5 miliarda złotych, z czego około 1,55 miliarda złotych to dofinansowanie ze środków UE w ramach programu POIiŚ 2014-2020.

>>> Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.