S6 powiększy się o prawie 40 km. Trasa połączy Szczecin z Koszalinem [MAPA]

Już w przyszłym tygodniu kierowcy pojadą znacznie szybciej na trasie Szczecin-Koszalin. Drogowcy oddadzą prawie 40 km drogi S6.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma dobre informacje dla kierowców z województwa zachodniopomorskiego. Na początku przyszłego tygodnia oddane zostanie 39 km trasy łączącej Szczecin z Koszalinem. Udostępnione zostaną odcinki pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem, które skrócą dojazd ze Szczecina do miasta nad Parsętą o około 11 km, znacznie poprawiając skomunikowanie pasa nadmorskiego. Przełożenie ruchu na nową drogę umożliwi dokończenie warstwy ścieralnej na sąsiednim odcinku Nowogard - Płoty, czyli zakończenie ostatnich robót nawierzchniowych na całej S6 Goleniów - Koszalin. Kierowcy z całej 130-kilometrowej trasy skorzystają już w październiku.

Na otwartych odcinkach pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu wskazująca dojazd nowym odcinkiem do Kołobrzegu. Kierowcy jadący do Koszalina i dalej Gdańska powinni na węźle Wicimice zjechać na dotychczasową DK6.

Nowa mapa S6Nowa mapa S6 bbialecka

Nowy przebieg S6

Droga S6 na odcinku Goleniów – Koszalin jest obecnie najdłuższym budowanym fragmentem drogi ekspresowej w skali kraju. Nowa trasa ma przebieg zupełnie inny od dotychczasowej DK6. Za miejscowością Płoty S6 odchodzi od obecnej DK6 w kierunku Kołobrzegu. Następnie biegnie między Kołobrzegiem i Koszalinem na południe od obecnej DK11. GDDKiA podaje, że dzięki temu nie trzeba budować oddzielnej drogi S11 między Kołobrzegiem i Koszalinem. Jest to zarówno oszczędność środków, jak i znaczne poprawienie skomunikowania pasa nadmorskiego.

Dofinansowanie UE

Realizacja drogi S6 między Szczecinem a Koszalinem kosztuje około 3,5 miliarda złotych, z czego około 1,55 miliarda złotych to dofinansowanie ze środków UE w ramach programu POIiŚ 2014-2020.

>>> Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (50)
S6 powiększy się o prawie 40 km. Trasa połączy Szczecin z Koszalinem [MAPA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bosman64

  Oceniono 43 razy 29

  Trzeba tu jeszcze dodać że część S6 między Koszalinem a Trójmiastem PIS- dzielce uwalili całkowicie a teraz chełpią się tym co zaplanowano jeszcze przed ich (nie)rządami.

 • malin_k

  Oceniono 39 razy 23

  Tak myślałem, że przed wyborami dopchną nogą i otworzą. Wyborcy pamiętajcie - PO rzutem na taśmę podpisywało kontrakty i zaczęło budować (wtedy jak "kraj był w ruinie") i całe szczęście, bo nie dość że z dofinansowaniem tej brzydkiej Unii, to teraz byłoby dwa razy drożej (mimo że ponoć "wystarczy nie kraść"). Teraz by ta eska na pewno nie powstała...

 • remo29

  Oceniono 23 razy 19

  Tylko sprawdź przed wyjazdem, suwerenie, żeby nie było jak z Zakopianką. Władza ma w d... kierowców, liczą się "setki" przed kamerami.

 • same_ruiny

  Oceniono 23 razy 13

  Ta droga została w całości przygotowana za czasów PO, więc PiS powinien siedzeć cicho bo rozdaje nie swoje pieniądze, a nowych przetargów na drogi szybkiego ruchu za wiele nie ogłasza. Czy PiS myśli, że ludzie z 500+ będą sami drogi budować?

 • woland7

  Oceniono 17 razy 13

  Nie rozumiem - oddają nową drogę, na której obowiązuje "tymczasowa organizacja ruchu ". Tak trudno zrobić to docelowo i porządnie???

 • mmeydey

  Oceniono 13 razy 9

  zwróćcie uwagę na trolli co wypisują, zapomnieli kto zaczął budowę nie potrafią się przyznać do nieudolności budowlanej, ani mieszkań ani dróg, umieją tylko drzewa wyciąć i dalej na budowie nic się nie dzieje

 • youser

  Oceniono 8 razy 8

  ,,Otwarte mają być odcinki pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem.''

  Ale pomiędzy Kiełpinem a Kołobrzegiem jest tylko jeden odcinek.

  Na otwartych odcinkach pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu, wskazująca dojazd nowym odcinkiem do Kołobrzegu. Kierowcy, jadący do Koszalina i dalej do Gdańska powinni na węźle Wicimice zjechać na dotychczasową drogę krajową nr 6."

  Ale jak jadący na Kołobrzeg będą mogli nie zjeżdżać na węźle Wicimice na starą szóstkę skoro ,,Otwarte mają być odcinki pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem.'', a o odcinku między Kiełpinem a Płotami nie ma żadnej wzmianki w artykule?

 • same_ruiny

  Oceniono 12 razy 6

  Ta droga została w całości przygotowana za czasów PO, więc PiS powinien siedzeć cicho bo rozdaje nie swoje pieniądze, a nowych przetargów na drogi szybkiego ruchu za wiele nie ogłasza. Czy PiS myśli, że ludzie z 500+ będą sami drogi budować?

 • Gość: swojak

  Oceniono 4 razy 4

  nawet sobie nie wyobrażacie jak była potzrebna ta droga, i to nie nam szczeciniakom tylko wam jadącym resztkami sił z południa nad morze, kołobrzeg to bardzo fajne miejsce... woda tylko trochę zimna ;-)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX