W pomorskim powstaną kolejne odcinki trasy S6. Gdzie kierowcy pojadą szybciej?

Prawdopodobnie jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace budowlane nad drogą S6 w województwie pomorskim. Nowa trasa powstanie na odcinku Szemud - Chwaszczyno.

Wojewoda Pomorski wydał zgodę na realizację inwestycji drogowej dla odcinka drogi ekspresowej S6 Szemud - Chwaszczyno. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że jeszcze we wrześniu plac budowy zostanie przekazany wykonawcy i będą mogły rozpocząć się prace budowlane.

Dwa odcinki

Budowa trasy S6 między Szemudem a Gdynią została podzielona na dwie części. Odcinek Szemud - Chwaszczyno jest zlokalizowany na terenie powiatu wejherowskiego w gminie Szemud i obejmuje odcinek trasy głównej o długości ok. 13,6 km. W ramach tego zadania zostanie wybudowany węzeł w Koleczkowie, a także miejsca obsługi podróżnych w Kamieniu (dla obu kierunków). Zaprojektowano na nim 19 obiektów inżynierskich, w tym most, estakadę, wiadukty i przejście podziemne.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Trzy pasy ruchu

Odcinek łączący Szemud z istniejącą Obwodnicą Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack, będzie miał ok. 22 km. Powstaną trzy węzły: w Koleczkowie, Chwaszczynie oraz Gdyni Wielkim Kacku. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny, a na odcinku Chwaszczyno - Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack, będą po trzy pasy na długości ok. 2,9 km.

Przewidziano budowę 37 obiektów inżynierskich, w tym mosty, estakady, 22 wiadukty, 2 przejścia podziemne i kładki dla pieszych. Oprócz drogi ekspresowej zbudowanych zostanie ok. 12,2 km dróg lokalnych i ok. 15,3 km dróg zapewniających dojazd do nieruchomości, pozbawionych dostępu do drogi publicznej przez budowę drogi ekspresowej. Do tego 1,3 km dróg służących obsłudze trasy. Koszt prac budowlano-montażowych na tym odcinku wynosi ok. 817 mln zł.

S6 w województwie zachodniopomorskim

Trwa realizacja odcinków łączących Szczecin z Koszalinem. Pierwszy fragment Goleniów-Nowogard o długości 20 km został oddany do ruchu w maju 2019 r. Kolejne o łącznej długości ponad 100 km zostaną udostępnione kierowcom do końca tego roku.

Ze względu na problemy geologiczne obwodnica Koszalina i Sianowa nie będzie jeszcze funkcjonowała w całości. Obecnie jest aktualizowana dokumentacja i w I kwartale przyszłego roku planowany jest przetarg na dokończenie sekcji 2 tej obwodnicy.

Pomorskie, trasa S6 Szemud - ChwaszczynoPomorskie, trasa S6 Szemud - Chwaszczyno GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.