Skoda Kamiq Monte Carlo - ledwo po debiucie, a już z wersją sportową

Skoda rozszerza swoje usportowione portfolio sygnowane znakiem Monte Carlo. Do prezentowanej niedawno Scali właśnie dołączyła gorąca nowość marki - miejski SUV Kamiq.

Kamiq jest trzecim SUV-em w ofercie Skody. Najmniejszy spośród trójki rodzeństwa powstał jako odpowiedź na potrzeby klientów. Badania dowodzą, że coraz większa liczba kierowców poszukuje nawet do miasta niedużych SUV-ów i crossoverów. Linie nadwozia Skoday Kamiq są nowoczesne i zgodne z nowym designem Skody. Kamiq w usportowionej wersji Monte Carlo zadebiutuje podczas targów IAA we Frankfurcie.

ŠKODA KAMIQ jest zaprojektowana zgodnie z nowym językiem designu marki, który łączy w sobie funkcjonalność i emocjonalność. Czarne elementy wykończenia wersji MONTE CARLO podkreślają dynamikę modelu i jego sportowy charakter. To idealne połączenie designu nawiązujące do rajdowej tradycji ŠKODY oraz użyteczności miejskiego SUV-a

– podkreśla Oliver Stefani, szef designu Skoda Auto.

Skoda Kamiq Monte CarloSkoda Kamiq Monte Carlo Skoda

Czarne elementy to sportowy charakter

Wersję Monte Carlo wyróżniają czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu. Z zewnątrz znajdziemy lakierowaną ramkę grilla, elementy stylistyczne zderzaków, osłony lusterek bocznych, relingi dachowe, progi boczne, dyfuzor i centralnie umieszczony napis Skoda na pokrywie bagażnika.

W ostatnim czasie debiutowała też Skoda Scala Monte Carlo. Pisaliśmy o niej tutaj: Skoda Scala Monte Carlo - stylowy debiut we Frankfurcie

Standardowe wyposażenie Kamiqa Monte Carlo obejmuje czarne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich ze specjalnym wzorem, pakiet SUNSET z wyższym stopniem przyciemnienia szyb i panoramiczny dach.
Choć nazwa Monte Carlo sugeruje jedynie wizualne usportowienie, w kabinie znalazło się sporo dynamicznych akcentów. Sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami wykonane są w czerwono-czarnej kolorystyce charakterystycznej dla tych wersji. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną skórą z czerwonymi ozdobnymi szwami, tak samo jak wykończenie dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego. Dynamicznego charakteru nadają także chromowane wykończenia nawiewów powietrza, ozdobne nakładki na pedały i czarna podsufitka.

Skoda Kamiq Monte Carlo zostanie zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, które potrwają od 10 do 22 września. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów na początku 2020 r.

Skoda Kamiq Monte CarloSkoda Kamiq Monte Carlo Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.