Porsche inwestuje w izraelski startup. Produkuje sensory poprawiające bezpieczeństwo we mgle

Porsche zainwestowało właśnie w izraelski startup pracujący nad kamerą, która pomoże samochodom na wykrywanie przeszkód podczas bardzo złej widoczności. Sensor łączy wysoką rozdzielczość z małymi rozmiarami i niską ceną.

Porsche poinformowało właśnie o wykupieniu mniejszościowego pakietu akcji w izraelskim startupie TriEye. Chce w ten sposób zainwestować w firmę, pracującą nad systemami bezpieczeństwa w trudnych warunkach pogodowych i oświetleniowych.

Kamera, która widzi więcej

TriEye opracował kamerę pracującą w zakresie krótkich fal podczerwonych (SWIR). Produkt firmy łączy wysoką rozdzielczość z niewielkimi rozmiarami, a przy tym jest produkowany "za ułamek ceny obecnych rozwiązań".

Kamera ma pomóc rozwiązać problem słabej widoczności spowodowanego złymi warunkami pogodowymi. Sensor będzie wspierać systemy bezpieczeństwa w samochodzie w wykrywaniu przeszkód. Dzięki temu ma podnieść niezawodność systemów wspomagających kierowcę i komputera w samochodach autonomicznych podczas słabej widoczności - we mgle, w deszczu lub w przypadku mocnego zabrudzenia sensorów.

TriEye to obiecująca firma technologiczna kierowana przez wyjątkowo silny zespół z doświadczeniem w dziedzinie nano-fotoniki, deep learningu i rozwoju komponentów półprzewodnikowych. Widzimy duży potencjał w tej technologii czujników, która toruje drogę następnej generacji systemów wspomagania kierowcy i autonomicznych funkcji jazdy. SWIR może być ich kluczowym elementem, bo oferuje większe bezpieczeństwo w konkurencyjnej cenie

- mówi Michael Steiner, członek zarządu ds. Badań i Rozwoju w Porsche AG cytowany w komunikacie.

Izraelski startup dostał kolejne 19 mln dolarów

TriEye powstał w 2017 roku za sprawą trzech Izraelczyków - Avi'a Bakala, Omera Kapacha i Uriela Levy'a. Rozwiązanie opracowywane przez firmę opiera się na prawie dekadzie zaawansowanych badań nano-fotonicznych przeprowadzonych przez profesora Levy, CTO TriEye, na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie - informuje Porsche.

Założyciele startupu TriEyeZałożyciele startupu TriEye fot. materiały prasowe Porsche

Porsche zainwestował w TriEye w ramach bieżącej rundy finansowania Serii A. TriEye dostało tym samym zastrzyk gotówki w postaci 19 mln dolarów. Niestety nie ujawniono, za jak dużą część tej kwoty odpowiada niemiecki gigant motoryzacyjny. Do tej pory TriEye udało się już zebrać łącznie 22 mln dolarów.

Więcej o:
Komentarze (4)
Porsche inwestuje w izraelski startup TriEye. Produkuje sensory poprawiające bezpieczeństwo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: SKF

  Oceniono 1 raz 1

  Short wave infrared to zakres dlugosci fali zdefiniowany mniej wiecej od 800 nm do 1700 nm, w zaleznosci od tego kogo pytamy :). W tym zakresie dlugosci fali zjawisko Mie scattering jest podobne jak w zakresie swiatla widzialnego, wiec ich technika musi w jakis sposob obchodzic Mie scattering. Rozwiazanie ktore intuicyjnie mi sie nasuwa to cos w stylu optical coherence tomography. Prawodopobnie zeby obnizyc koszty zamiast robic korelacje krzyzowa w domenie optycznej robia korelacje krzyzowa w domeenie elektronicznej.

 • fakej

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma to jak moto.pI. Wrzucić zdjecie trzech ziomów i nie napisać nawet kto jest kto, bo redaktorowi nie chciało się zrobić 15-minutowego wywiadu.

 • Gość: Mariusz

  0

  Sam chciałbym przetestować jak taka kamera sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych. Generalnie Porsche zaskakuje mnie na plus.Nie powiem chodzi mi po głowie zakup samochodu tej marki. Byłem już nawet w salonie Porsche w Sopocie, Macan S to na tę chwilę mój typ.

 • Gość: Patka

  0

  Sensor, po polsku czujnik 😂, ale wtedy już nie brzmi tak „sajyns fykszn”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX