Już w ten weekend jubileuszowa edycja Verva Street Racing. Wyścigowe Picanto, bolidy Formuły 1 i 600-konna... łódź!

W nadchodzący weekend Gdynia zmieni się w stolicę motoryzacji. Wszystko za sprawą jubileuszowej 10. edycji Verva Street Racing. Atrakcji jak zawsze nie zabraknie - na imprezie pojawi się m.in. Robert Kubica, a w akcji zobaczymy też wyścigowe Kia Picanto.

Już w weekend 24-25 sierpnia fani motorsportu spotkają się w Gdyni na Verva Street Racing. Na imprezie pojawi się nie tylko Robert Kubica i jego kolega z zespołu ROKiT Williams Racing – George Russell, ale również wielu innych znakomitych kierowców wyścigowych i rajdowych.

JENS MEYER/AP

Jedną z atrakcji przygotowaną przez Kia Motors Polska, oficjalnego motoryzacyjnego partnera wydarzenia, będzie przedpremierowy pokaz najnowszego modelu w gamie marki – crossovera XCeed. Na specjalnie zbudowanym ulicznym torze, po którym Robert Kubica będzie jeździł bolidem Formuły 1, odbędą się także wyścigi Kia Picanto z udziałem zawodników startujących w KIA PLATINUM CUP. Podczas wszystkich pokazów na torze w roli Safety Car'a wystąpi Kia Stinger GT. Na potrzeby obsługi największego widowiska motoryzacyjnego w Polsce Kia Motors Polska przeznaczyła w sumie aż 9 takich aut, które razem z 6 przestronnymi SUV-ami Sorento będą tworzyć oficjalną flotę samochodów dla VIP-ów.

Startowałam w wyścigu Kia Platinum Cup: Druga runda Kia Platinum Cup rozstrzygnięta. Byliśmy na torze Red Bull Ring

Verva Street Racing 2018Verva Street Racing 2018 Tomek Gola

Verva Street Racing to wyjątkowe wydarzenie, bez względu na to, czy jesteś zawodnikiem, czy kibicem. Ogrom atrakcji, które przygotowują organizatorzy, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku największe zainteresowanie wzbudzi z pewnością Robert Kubica. Mam nadzieję, że zawodnicy KIA PLATINUM CUP będą mieli okazję spotkać się z nim i uzyskać kilka cennych rad od jedynego polskiego kierowcy w Formule 1. Czeka nas fantastyczny i pełen emocji weekend przed powrotem do sportowej rywalizacji na torze w Moście

– mówi Nikodem Wierzbicki, lider klasyfikacji KIA PLATINUM CUP 2019.

Verva Street Racing w PłockuVerva Street Racing w Płocku TOMASZ NIESŁUCHOWSKI

Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska, powiedział:

Jako jedyni w Polsce dajemy szansę młodym kierowcom na poznanie najlepszych torów w Europie i na sportową rywalizację na najwyższym poziomie. I to za ułamek kwot, jakie trzeba przeznaczyć na start w innych seriach wyścigowych. Wierzymy, że mamy w kraju jeszcze wiele nieodkrytych talentów, które w przyszłości mogą zajechać równie daleko, co Robert Kubica. Zapraszamy do udziału w KIA PLATINUM CUP! A najpierw do Gdyni, gdzie będzie można poczuć przedsmak tego, jak wyglądają wyścigi Kia Picanto.

Jak wygląda policyjny Stinger?

W strefie przygotowanej przez Kia Motors Polska będzie czekało sporo atrakcji czekały. Bez niemiłych konsekwencji z bliska będzie można zapoznać się z wyposażeniem policyjnego Stingera i sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu zdalnie sterowanych modeli w skali 1:10.

Kia Stinger - Verva Street RacingKia Stinger - Verva Street Racing Zawadka

Jubileuszowa edycja Verva Street Racing to jedyna okazja do zobaczenia w Polsce bolidu Formuły 1 w akcji oraz jedna z nielicznych do spotkania Roberta Kubicy i George'a Russell'a – kierowców zespołu ROKiT Williams Racing. To również wyjątkowa szansa na podziwianie w jednym miejscu mistrza driftu – Kuby Przygońskiego – oraz specjalistów od innych dyscyplin motorsportu, na przykład freestyle motocrossu, stuntu czy driftu... ciężarówką.

Na plaży, która zostanie zaadoptowana na odcinek specjalny rodem z Rajdu Dakar swoje umiejętności zaprezentują Kuba Przygoński, Adam Tomiczek i Maciej Giemza. Nie zabraknie też akrobacji w powietrzu i pokazów na wodzie. Te ostatnie zapewni łódź Fountain 29 z silnikiem o mocy 600 KM. Organizatorzy Verva Street Racing zadbali o to, aby atrakcji nie zabrakło nawet po zmroku. Do późnych godzin zaplanowano koncerty zespołów – Lipali, The Cassino, Luxtorpeda, C-BooL oraz Sylwii Grzeszczak i Darii Zawiałow.

Jakub PrzygońskiJakub Przygoński Orlen Team

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.