S17 - na wakacje oddano kolejne kilometry. Trasę Lublin-Warszawę pokonamy szybciej

S17. Na S17 oddano kolejne kilometry. Dotychczas droga ekspresowa kończyła się na węźle Kurów Zachód, a od teraz jest dłuższa o kolejne ponad 13 km. To pierwszy z odcinków S17, które GDDKiA planuje oddać w tym roku do użytku kierowcom. Kolejne dwa już niebawem.

To pierwszy w tym roku etap usprawnienia połączenia drogowego Lublina z Warszawą. Dotychczas droga ekspresowa kończyła się na węźle Kurów Zachód, a od 19 czerwca jest dłuższa o kolejne ponad 13 km. To pierwszy z odcinków S17, które planujemy oddać w tym roku do użytku kierowcom.

S17 jeszcze dłuższa już wkrótce

Nowy odcinek drogi ekspresowej, który pokonamy autem osobowym w ok. 7 minut, płynnie połączy się z już funkcjonującą trasą od strony węzła Kurów Zachód. Na kolejnym węźle Żyrzyn kierowcy mogą zjechać na drogę wojewódzką nr 824 prowadzącą do Puław lub poprzez sieć dróg lokalnych dotrzeć do okolicznych miejscowości. Wraz z oddaniem do ruchu tego odcinka kierowcy skorzystają z blisko 3-kilometrowego kolejnego fragmentu trasy.

Na razie z jednej jezdni w obu kierunkach, bez możliwości zjazdu na węźle Skrudki, z włączeniem do obecnego przebiegu DK17 przed mostem na Wieprzu.

S17 bez korków w Żyrzynie

Nowy odcinek pozwoli zaoszczędzić czas i zapomnieć o rondzie w Żyrzynie, na którym w godzinach szczytów komunikacyjnych tworzyły się korki.

Już niedługo nastąpi oddanie kolejnych dwóch odcinków od Garwolina do granicy województw z fragmentem kolejnego do węzła Ryki Północ (ok. 30 km). Natomiast pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki i wtedy od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask dystans ok. 140 km pokonają samochodem osobowym w ok. 70 minut.

Droga ekspresowa S17 - dofinansowanie ze środków UE

Budowa 13-kilometrowego odcinka S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód to koszt ok. 271 mln zł. Doliczając pozostałe wydatki, w tym odszkodowania na przejęte nieruchomości, prace archeologiczne i wynagrodzenie nadzoru to łączna kwota wyniesie ok. 370 mln zł. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, jako jeden z pięciu kontraktów S17 pomiędzy Garwolinem i węzłem Kurów Zachód (i dojazdem do mostu w Puławach), na które w 2017 roku podpisano umowę o dofinansowanie.

Źródło: GDDKiA

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (40)
S17 - na wakacje oddano kolejne kilometry. Trasę Lublin-Warszawę pokonamy szybciej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • magnetoplumbit

  Oceniono 53 razy 39

  Jak to ? Przeciez z Funduszy Europejskich buduje sie tylko "jakies chodniczki". Sam slyszelem jak premier Morawiecki tak mowil a przeciez nie mogl klamac prawda ?

 • fiqumiku

  Oceniono 43 razy 31

  Ostatnie kontrakty z POPSL jeszcze się konczą, a teraz przychodza lata suche. No cóż- pisowski program "Polska w ruinie" do czegoś ich zobowiązuje, niestety

 • Gość: ttomee

  Oceniono 17 razy 13

  fajnie. A ja sie pytam kiedy będzie można normalnie dojechać do Krakowa od granicy swietokrzyskiego? Bo tam nic się nie dzieje.

 • Gość: w06

  Oceniono 25 razy 11

  Brawo! PO=PSL buduje a PIS nawet dokończyć niektórych dróg nie potrafi dokończyć. Firmy opuszczają budowy......................................!

 • gej_prowincjonalny

  Oceniono 10 razy 8

  czyli mazowieckie zapoznione. wiem wiem, budowa do kolbieli idzie pelna para. ale obiektywnie, mazowieckie to najbardziej zaniedbany drogowo region polski. kto mieszka ten wie, ze wjezdzajac na lubelszczyzne czy do lodzkiego, drogowo to inny swiat.

 • sandiii

  Oceniono 7 razy 5

  pociąg na tej trasie nie kursuje już 5 rok ... Puławy są wykluczone komunikacyjnie już od 5 lat ...

 • pcat

  Oceniono 7 razy 5

  RIP rondo w Kołbieli, ale jeszcze nie teraz

 • mr_mind

  Oceniono 4 razy 4

  Ten dojazd do mostu w Puławach i dalej od węzła Kurów Zachód do Piask to jest trasa szybkiego ruchu S12 - jakby redakcja jeszcze nie wiedziała. Natomiast ostatnio oddany odcinek to jest wyłącznie S17, poprzednio oddane to wspólny odcinek dla S12 i S17 Kurów Zachód - Piaski oraz S12 Kurów Zachód - most na Wiśle.

 • Gość: gosc

  Oceniono 9 razy 3

  a pokropek przez grubego katabasa był ???? jeżeli tak to tylko czekać na wypadek .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX