Wyścigowe Kie Picanto powalczą w Poznaniu. Trzecia runda Kia Platinum Cup już w ten weekend

Tor Poznań to prawdziwa legenda polskiego motorsportu. Już w ten weekend na jego nawierzchnię wyjadą wyścigowe Kie Picanto podczas trzeciej rundy pucharu Kia Platinum Cup. To jednak nie jedyne atrakcje.

Mekka polskiego motorsportu, świątynia prędkości, spalin i czarnych śladów na asfalcie: to tor Poznań w kilku słowach. W dniach 8-9 czerwca odbędzie się tam trzecia runda pucharu Kia Platinum Cup, a także kolejna odsłona Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Gościem KPC będzie także Kuba Przygoński, driftingowy mistrz Polski oraz czwarty kierowca Rajdu Dakar 2019. Widzowie mogą liczyć na sobotni pokaz jego umiejętności.

 

Witamy w domu

„Rodzinna” runda Kia Platinum Cup to dobra okazja, by przyjrzeć się wyścigom od podszewki. Może się wydawać, że zaledwie 100-konne Picanto nie radzą sobie na torach wyścigowych, ale to błędne myślenie. Przekonałam się o tym na własnej skórze podczas drugiej rundy KPC na austriackim torze Red Bull Ring, gdzie wystartowałam w wyścigu za kierownicą Picanto z numerem startowym 99. Jeden weekend w Austrii całkowicie odmienił moje spojrzenie na ten miejski wóz. Tylko w jednym wyścigu „kijanek” jest więcej akcji wyprzedzania, ataków i kontaktów, niż w połowie sezonu Formuły 1! Więc emocji wśród tych małych „pikaczy” nie brakuje.

Przeczytaj także: Druga runda Kia Platinum Cup rozstrzygnięta. Byliśmy na torze Red Bull Ring

Runda w Poznaniu zawsze jest ważnym momentem w sezonie, zarówno sportowo, jak i poza torem. Każdy zawodnik zna ten obiekt na wylot, a różnice w czasach są minimalne. Każdy chce się dobrze zaprezentować przed własną publicznością i zdobyć maksymalną zdobycz punktową. Poznań wyznacza magiczną barierę połowy sezonu. To nasza domowa runda, a dla mnie, od pewnego czasu dosłownie, ponieważ od czterech lat mieszkam i studiuję w Poznaniu

– mówił Kamil Serafin, który przewodzi klasyfikacji sezonu.

Kia Platinum Cup 2019 - druga runda, Red Bull RingKia Platinum Cup 2019 - druga runda, Red Bull Ring Dominik Kalamus

Równe szanse

Wszystkie Kie Picanto stające na starcie są identyczne. Czynnikiem decydującym o zwycięstwie czy porażce są umiejętności, charyzma, talent i doświadczenie kierowców, a nie to ile pieniędzy przeznaczyli na przygotowanie swojego samochodu. Większość zawodników wyścigowej serii Kia Platinum Cup to Polacy, którzy znają tor Poznań jak własną kieszeń. Możemy zatem spodziewać się bardzo zaciętej rywalizacji.

Weekend w Poznaniu

Zmagania wyścigowych Kii Picanto na torze Poznań rozpoczną się w piątek od trzech sesji kwalifikacyjnych. Q1 zaplanowano o godz. 11:55, Q2 na 14:05 a Q3 – na 17:00. Zanim wystartuje w sobotę pierwszy wyścig (godz. 14:00) zawodnicy i kibice Kia PlatinumCup będą mieli okazję spotkać się z Kubą Przygońskim. Kierowca Orlen Teamu znany z zawodów driftingowych oraz rajdów terenowych, podzieli się swoją wiedzą na temat motorsportu, a następnie da pokaz jazdy swoim driftowozem. Drugi wyścig KPC, który odbędzie się w niedzielę o 14:45.

Kuba Przygoński, Kia Platinum CupKuba Przygoński, Kia Platinum Cup Kia Platinum Cup

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.