Najczęściej kontrolowane drogi w Polsce 2019. W tych miejscach policja "suszy" najczęściej [MAPA]

Droga Krajowa nr 7 jest najczęściej kontrolowaną przez policję drogą w Polsce - wynika z danych firmy Yanosik. Gdzie jeszcze można spodziewać się policjantów z "suszarką"?

Na czas majówki policja zwiększa liczbę kontroli drogowych. Ten rok nie będzie wyjątkiem. Największej liczby patroli można spodziewać się dziś (26.04), w sobotę (27.04), we wtorek (30.04), środę (1.05) i w niedzielę (5.05). To właśnie w te dni ruch na drogach będzie największy.

Specjaliści z Yanosika przeanalizowali dane z okresu od 1 stycznia do 14 kwietnia 2019 r. Zsumowano zgłoszenia z weekendów (kierowcy zgłaszali miejsca kontroli za pośrednictwem aplikacji Yanosik), a ich liczbę podzielono przez długość drogi, na której odbywała się kontrola policyjna. Tak powstała mapa obrazująca miejsca, w których prawdopodobieństwo kontroli policyjnej jest największe. 

Na jakich trasach można najczęściej spotkać policję? Funkcjonariusze z którego województwa są najbardziej aktywni podczas weekendów?

W których miejscach policja "suszy" najczęściej

Na najwyższym stopniu podium znalazła się droga krajowa nr 7, gdzie od początku roku w dni weekendowe kierowcy zgłosili 20 kontroli prędkości na 1 km drogi. Drugie miejsce należy do krajowej jedynki, na której odnotowano również blisko 20 kontroli na 1 km drogi. Trzecia pozycja to droga krajowa nr 80. Tam na 1 km drogi przypada niemal 19 kontroli przeprowadzonych przez policję. W ścisłej dziesiątce dróg najbardziej kontrolowanych znalazły się także drogi krajowe nr 47, 86, 6, 2, 10, 81, 17.

Najczęściej kontrolowane drogi w PolsceNajczęściej kontrolowane drogi w Polsce Fot. Yanosik

W których województwach jest najwięcej policyjnych kontroli

Jak się okazuje, liczba kontroli prędkości jest zależna od województwa. Od stycznia do kwietnia 2019 r. użytkownicy systemu Yanosik odnotowali najwięcej pomiarów prędkości w Małopolsce oraz na Śląsku: niemal 9 kontroli na 1 km drogi krajowej. Następnie wysoko w klasyfikacji znalazło się województwo kujawsko-pomorskie i mazowieckie, gdzie odnotowano niemal 8 kontroli na 1 km drogi. Natomiast najmniej pomiarów prędkości zgłoszono w województwie lubuskim i opolskim. W województwach tych jest ponad sześciokrotnie mniej pomiarów prędkości niż w Małopolsce.

Najczęściej kontrolowane odcinki w Polsce

W analizie wyodrębnione zostały także odcinki dróg krajowych, w których najczęściej ustawia się policja. W tym celu specjaliści podzielili krajówki na odcinki odpowiadające obszarom gminnym. Gdzie z dużym prawdopodobieństwem można spotkać policję monitorującą prędkość w czasie majówki? 

Najczęściej kontrolowane drogi w PolsceNajczęściej kontrolowane drogi w Polsce Fot. Yanosik

Więcej o:
Komentarze (77)
Najczęściej kontrolowane drogi w Polsce 2019 - gdzie policja suszy najczęściej [MAPA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 54 razy 50

  Prośba : Policjo , nie chowaj się po krzakach ! Niech kierujący widzą Was z daleka ! Służba w Policji nie jest powodem do wstydu .

 • takito.ataki

  Oceniono 42 razy 36

  Na polskich drogach najbardziej przeszkadza olbrzymia liczba znaków drogowych; przy niektórych skrzyżowaniach można ich naliczyć po kilkanaście dla jednego pasa ruchu. Liczba znaków oraz występujące równie licznie dziury w jezdni powodują,ze kierowcy nie mają juz czasu by zwracać uwagę na innych uczestników ruchu. Porównajcie z Niemcami: tam znaków drogowych jest bardzo mało, dziur w jezdni również i w sumie na 100 wypadków ginie 10x mniej osób niż u nas.

 • alighator2x

  Oceniono 40 razy 24

  a może tak wziąć przykład z czasów psiej grypy? mandatów zazwyczaj nie było tylko pouczenia - i stał się cud, liczba wypadków i ofiar spadła!
  przestali strajkować, zaczęli akcje mandatowe - liczba wypadków wzrosła... czyli to policja jest jednym z czynników zarożenia na drogach.

 • candlekeep

  Oceniono 14 razy 14

  Szkoda, że tylko stoją i suszą - przeważnie na prostych, bezpiecznych odcinkach. Mogliby wsiąść w samochody (mają przecież niezłe) i zacząć wyłapywać tych naprawdę chamskich, agresywnych, niebezpiecznych. Statystyki by im nie spadły, bo buractwa na drogach pełno, a przynajmniej mogliby naprawdę poprawić bezpieczeństwo. Ale nieeee, lepiej chwycić tego, który na prostym, bezkolizyjnym odcinku jedzie 100 km/h niż 80. A tymczasem na 7-ce igrzyska śmierci.

 • cmochall

  Oceniono 14 razy 12

  Znowu bedzie zabawa w chowanego -za krzaka ,za winkla ,w przebraniu. Tu nie o bezpieczenstwo chodzi - to budzet trzeba ratowac.Znacie drugi cywilizowany kraj aby takimi metodami dbano o bezpieczenstwo. Po prostu niema .

 • a.k.traper

  Oceniono 10 razy 10

  Tak się czasem zastanawiam gdzie popełniliśmy błąd w naszej społecznej edukacji, że nasze zachowania na drogach, w sklepach, komunikacji i niestety szkołach jest takie buraczane, niby większość uczęszcza na lekcje religii a mentalność taka serialowo - smartfonowa, niekiedy w autobusie można się dowiedzieć o sprawach rodzinnych osób nieznanych lub który ksiądz chadza do pewnej pani, celują w tym kobiety.
  Otóż w moich latach szkolnych sporo czasu wychowawcy poświęcali na edukowanie swoich uczniów w temacie zachowania i zwyczajnego obycia przy stole czy wśród innych ludzi, obecnie młode kobiety walczą o równość płci ale w drzwiach wypychają się przed faceta i nie ustąpią tej co wychodzi ze sklepu a tym bardziej gdy to jest mężczyzna, słyszały, że mają pierwszeństwo ale dlaczego i skąd to się wzięło nie wiedzą, to samo jest na drodze, niby cos tam słyszeli p przepisach ale to przecież potrzebne na egzaminie, później można jak się chce. Można i powinno się takie zajecia prowadzić na lekcjach wychowawczych, można też na religii gdyż jest to dla dość znacznej części społeczeństwa i święcenie aut nie chroni przed uszkodzeniem ciała czy pozbawienia życia, nauka szacunku dla drugiej osoby to także obowiązek Kościoła.

 • Gość: Kapcie i skarpety

  Oceniono 24 razy 10

  W Polsce policja łupi kierowców. To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem na drodze. Pochowani za domami, w krzakach udają, że przestrzegają prawa i stanowią na drodze prawo....
  A to zwykłe polowanie na Polaka-szaraka by go obrać z 500+

 • 12zibi12

  Oceniono 9 razy 9

  Przejedziesz cały kraj a w Sępólnie Kr. cię zatrzymają.

 • Gość: starik

  Oceniono 14 razy 6

  A w Miliczu policja znalazła sposób na poreperowanie budżetu. Tam mają takie miejsce, w którym stoją zwykle. 130 m. przed nimi znak ograniczenia prędkości (znak teren zabudowany). A ich suszarka, jak wiadomo, ma zasięg 300m. Jaki wniosek? Z mojej krótkotrwałej obserwacji, mniej więcej co drugi samochód, zanim przed znakiem zwolni, zostanie złapany (jeszcze przed znakiem). A w lokalnym sądzie policjant daje słowo honoru, że łapał już po minięciu znaku. A sędzia wierzy przecież policjantowi, bo to władza no i swój przecież policjant. A wątpliwości i ich rozstrzyganie na korzyść oskarżonego? Sąd nie ma żadnych wątpliwości. No ale, proszę sądu, mogliby stanąć tak, żeby nie było możliwości łapania przed znakiem. Stoją tam, gdzie powinni. Kara 500 zł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX