Komu kluczyk za 2 miliony złotych? To najdroższy samochodowy gadżet świata

Fińska firma Awain Key zajmuje się produkcją ekskluzywnych kluczyków do samochodów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że owe "pilociki" pokryte są złotem i diamentami o łącznej masie 35 karatów i kosztują, bagatela, ponad dwa miliony złotych.

Skoro można mieć Rolls-Royce’a wysadzanego diamentami lub Bentleya pokrytego 24-karatowym złotem (a historia notuje takie przypadki!), to dlaczego nie pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji w kwestii kluczyka? Przykładowo w Porsche za dopłatą około 1800 zł możemy zamówić kluczyk, który będzie w kolorze naszego auta. Widocznie według firmy Awain Key takie rozwiązania są passe. Zespół zegarmistrzów, projektantów i jubilerów postanowił więc stworzyć klejnot korony fińskiego rzemiosła i estetyki technologicznej.

Drewno, złoto i diamenty

Jak śpiewała Marylin Monroe „Diamonds are a girl's best friend”. Znana piosenka nie dotyczy tylko płci pięknej, ponieważ kluczyki wykonywane przez firmę Awain Key można uznać za wersje unisex. Marka oferuje trzy stopnie luksusu, dopasowane do możliwości finansowych.

„Najskromniejszą” opcją jest wariant Quantum. Za 49 tys. euro (czyli przy obecnym kursie euro – prawie 210 tys. zł) możemy wybrać jeden z czterech kolorów skóry lub drewno, oraz jeden z trzech odcieni 18- i 24-karatowego złota – białe, żółte lub różowe. To jednak nie wszystko. Kluczyk jest wysadzany 354 diamentami o łącznej masie 3,6 karata.

Awain Key QuantumAwain Key Quantum Awain Key

Półkę wyżej plasowany jest model Serenity. Tutaj samochodowy pilot zdobi 1250 diamentów o łącznej masie aż 20 karatów. Tu również możemy wybrać kolor i materiał wypełnienia (skóra lub drewno), ale klient nie ma wyboru odcienia złota. Z prostego powodu – diamentów jest tak dużo, że i tak go nie widać... Ile kosztuje taka przyjemność? 89 tys. euro czyli ponad 380 tys. zł.

Na szczycie oferty znajduje się prawdziwa wisienka na torcie – model Phantom. Poza 175 gramami 18-karatowego złota, zdobią go nie tylko białe okrągłe diamenty, ale także niebieskie w kształcie zbliżonym do trójkąta. Co ciekawe, personalizowany Awain Phantom powstanie tylko jeden. Jeśli macie do wydania okrągłe pół miliona euro (czyli dokładnie 2 140 000 zł), powinniście skontaktować się z fińskim konsjerżem.

Awain Key - kluczyki samochodowe wysadzane diamentamiAwain Key - kluczyki samochodowe wysadzane diamentami Awain Key

Tylko dla wybrańców

Firma Awain Key przygotowuje kluczyki do aut takich marek jak Aston Martin, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Maserati, Maybach, McLaren, Rolls-Royce, Porsche czy Mercedes-Benz. Inne marki, jak choćby BMW, są skazane na seryjne kluczyki pozbawione błyskotek. Co jednak w tym wszystkim najdziwniejsze – zainteresowanie diamentowymi kluczykami jest całkiem spore. Choć zapewne wszyscy domyślają się, z jakiego regionu do Finlandii spływa najwięcej zamówień.

Awain Key - kluczyki samochodowe wysadzane diamentamiAwain Key - kluczyki samochodowe wysadzane diamentami Awain Key

Więcej o:
Komentarze (21)
Komu kluczyk za 2 miliony złotych? To najdroższy samochodowy gadżet świata
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kulawy prezes

  Oceniono 19 razy 13

  kluczyk do umysłów Polaków kosztuje zaledwie 500, mimo iż twierdzą że +

 • e.olsen

  Oceniono 11 razy 9

  Przerost formy nad treścią...
  Ale jaka ulga, kiedy zajumają ci samochód, a ty masz kluczyki przy sobie :-)

 • byann

  Oceniono 2 razy 2

  ...klejnot korony fińskiego rzemiosła i estetyki technologicznej... w skrócie: kicz.

 • Gość: dfg

  Oceniono 1 raz 1

  - tato zgubielm auto...
  - a kluczyk jest?
  - jest.
  - a to hoooy tam.....

 • antirussia81

  Oceniono 7 razy 1

  A ile śmiechu będzie wtedy, gdy taki kluczyk wpadnie do studzienki ściekowej...

 • Gość: Gość Darek

  0

  Synuś do ojca tato ułamał mi się kluczyk na mrozie i w serwisie dali mi za darmo na zamianę plastikowy zamiennik. Cieszysz się???

 • Gość: Gość Darek

  0

  Jak go gościu odda do serwisu nawet autoryzowanego np na wymianę baterii to zapewne kilka gramów mu ubędzie.

 • Gość: rych

  0

  " Choć zapewne wszyscy domyślają się, z jakiego regionu do Finlandii spływa najwięcej zamówień "
  - wiadomo , z pod Radomia

 • Gość: zet

  0

  Może ktoś wie czy dorobią do mojego malucha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX