Mazda CX-5 2019 - znamy polski cennik odświeżonego SUV-a

Mazda CX-5 to od wielu lat prawdziwy bestseller. Na ten sukces składa się wiele czynników, takich jak przestronne wnętrze czy jego świetne wykonanie. Mazda jako jeden z niewielu producentów broni jeszcze ostatniego bastionu silników wolnossących i mówi "stop" downsizingowi. Duży japoński SUV doczekał się kilku zmian na rok 2019.

Obecna generacja Mazdy CX-5 pojawiła się na rynku w 2017 roku, zatem to idealny moment na subtelne odświeżenie. Jednak jak to mówią „lepsze jest wrogiem dobrego”. A że Mazda nie ma co narzekać na sprzedaż CX-5, zmiany są raczej kosmetyczne.

Zobacz wideo

Apple CarPlay i Android Auto

Kluczową zmianą jest doposażenie dość archaicznego do tej pory systemu multimedialnego w złącze Apple CarPlay i Android Auto. Dzięki temu centralny ekran oferuje znacznie więcej funkcji, a i poprawiła się ergonomia sterowania. Przeprojektowano także dolny panel sterowania klimatyzacją, aby jeszcze bardziej podkreślić horyzontalny kształt deski rozdzielczej.

Zmiany we wnętrzu to jednak nie wszystko. Inżynierowie „pomajstrowali” nieco przy zawieszeniu, a efektem tych prac są ulepszone amortyzatory i stabilizatory na obu osiach. Poprawiono także charakterystykę pracy elektronicznie wspomaganego układu kierowniczego. Wprowadzono również system GVC Plus poprawiającego stabilność pojazdu podczas jazdy z większymi prędkościami.

Cena

Odświeżona Mazda CX-5 otwiera cennik kwotą 105 990 zł za wersję SkyMotion z dwulitrowym silnikiem o mocy 165 KM. W cenniku pojawiła się też nowa propozycja – wariant SkyDream, który startuje od 141 900 zł. Na pokład nowej wersji wyposażenia trafiła m.in. tapicerka ze skóry Nappa oraz ozdobne panele z japońskiego drewna sen.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.