Mazda CX-5 2019 - znamy polski cennik odświeżonego SUV-a

Mazda CX-5 to od wielu lat prawdziwy bestseller. Na ten sukces składa się wiele czynników, takich jak przestronne wnętrze czy jego świetne wykonanie. Mazda jako jeden z niewielu producentów broni jeszcze ostatniego bastionu silników wolnossących i mówi "stop" downsizingowi. Duży japoński SUV doczekał się kilku zmian na rok 2019.

Obecna generacja Mazdy CX-5 pojawiła się na rynku w 2017 roku, zatem to idealny moment na subtelne odświeżenie. Jednak jak to mówią „lepsze jest wrogiem dobrego”. A że Mazda nie ma co narzekać na sprzedaż CX-5, zmiany są raczej kosmetyczne.

Zobacz wideo

Apple CarPlay i Android Auto

Kluczową zmianą jest doposażenie dość archaicznego do tej pory systemu multimedialnego w złącze Apple CarPlay i Android Auto. Dzięki temu centralny ekran oferuje znacznie więcej funkcji, a i poprawiła się ergonomia sterowania. Przeprojektowano także dolny panel sterowania klimatyzacją, aby jeszcze bardziej podkreślić horyzontalny kształt deski rozdzielczej.

Zmiany we wnętrzu to jednak nie wszystko. Inżynierowie „pomajstrowali” nieco przy zawieszeniu, a efektem tych prac są ulepszone amortyzatory i stabilizatory na obu osiach. Poprawiono także charakterystykę pracy elektronicznie wspomaganego układu kierowniczego. Wprowadzono również system GVC Plus poprawiającego stabilność pojazdu podczas jazdy z większymi prędkościami.

Cena

Odświeżona Mazda CX-5 otwiera cennik kwotą 105 990 zł za wersję SkyMotion z dwulitrowym silnikiem o mocy 165 KM. W cenniku pojawiła się też nowa propozycja – wariant SkyDream, który startuje od 141 900 zł. Na pokład nowej wersji wyposażenia trafiła m.in. tapicerka ze skóry Nappa oraz ozdobne panele z japońskiego drewna sen.

Mazda CX-5Mazda CX-5 Fot. Mazda

Więcej o:
Komentarze (12)
Mazda CX-5 2019 - znamy polski cennik odświeżonego SUV-a
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Alicja

  Oceniono 3 razy 1

  Polska powinna mieć więcej do powiedzenia w Unii Europejskiej, wybierzmy w końcu rzadzących, którzy coś dla nas zrobią #polskafairplay

 • Gość: Justyna

  Oceniono 2 razy 0

  Wprowadzenie jednolitej stawki VAT 16,25% bez rozdrabniania się o kolejnych zawiłości podatkowych, Boże... niech faktycznie ci z fairplay coś z tym zrobią

 • Gość: WagON

  Oceniono 2 razy 0

  Wprowadzenie 460 jow! Tak to jest to!!! Jak ktoś nie wie o co chodzi to niech sobie poczyta na polskafairplay.

 • Gość: Brunet

  Oceniono 3 razy -1

  Różne komitety się zawiązywały. Teraz kolej Gwiazdowskiego. Koniec i kropka viva la FairPlay!

 • Gość: Marcin

  Oceniono 3 razy -1

  Kaczyński ma piątkę, Gwiazdowski ma szóstkę.

 • Gość: cda

  Oceniono 3 razy -1

  Fair Play Gwiazdowskiego to jest to na co mogę głosować.

 • Gość: Tryp

  Oceniono 3 razy -1

  Jerzy Karweli też będzie działać konkretnie na rzecz Polski! #FairPlay!!!

 • Gość: Mazdowiec ale USA

  Oceniono 3 razy -1

  silnik 165 Km to o wiele za mało; kto kupi tak duże auto,zeby być przgeanianym przez byle starego rzecha ?? nawet największy,dostepny motor z moca 194 KM jeszcze jest zbyt slaby ale cena to już 134900 zl na dzień dobry a jeśli cos dokupisz to fruuuuuu !

 • brutusnaidiotos

  Oceniono 4 razy -2

  Nie żebym się czepiał - wsiadłem do mazdy CX-5 w salonie i jednego pojąć nie mogę - JAK MOŻNA ZROBIĆ FOTEL O POWIERZCHNI TABORETU KUCHENNEGO ? W takiej klasie w takiej cenie takie taborety?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX