Nowy Jaguar XE - cennik 2019. Znamy cenę wyjściową Jaguara klasy średniej

Nowy Jaguar XE już niedługo pojawi się na polskich drogach. JLR zafundował swojemu autu klasy średniej pakiet naprawdę poważnych poprawek. Właśnie poznaliśmy cenę wyjściową nowego Jaguara.

Nowy Jaguar XE będzie kosztował w Polsce wyjściowo 186 900 zł - donosi, dobrze poinformowany w sprawach polskiego rynku, IBRM SAMAR (źródło). To cena za Jaguara XE z silnikiem 2.0 i4D o mocy 180 KM, z napędem na tył i skrzynią Auto S. Bez dodatkowych dopłat mamy otrzymać m.in. 18-calowe obręcze, elektrycznie regulowane siedzenia ze skórzaną tapicerką, reflektory Full-LED i tylne lampy ledowe, czujniki parkowania przód/tył, tylną kamerę oraz asystent pasa ruchu.

Co zmieniło się w Jaguarze XE?

Zarówno z przodu jak i z tyłu znajdziemy nowe światła wykonane w technologii LED. Przednie reflektory wyposażono w światła do jazdy dziennej o kształcie litery J. Przemodelowano także zderzaki, które znacznie różnią się od siebie w zależności od wersji standardowej czy usportowionej R-Dynamic. Wszystko tworzy zgraną i mocno odświeżoną całość, a uzupełnieniem są nowe wzory felg i kolorów lakieru.

Radykalnych zmian nie zabrakło także w kabinie. Jaguar postawił na pełną cyfryzację i system Touch Pro Duo – dominującym elementem samochodu są dwa ekrany umieszczone na konsoli środkowej. Górny, o przekątnej 10,2 cala) odpowiada za sterowanie multimediami i nawigacją. Dolny o przekątnej 5,5 cala odpowiada za ustawienia klimatyzacji i nawiewu, zatem jest to bardzo podobne rozwiązanie do tego, które znamy m.in. z Audi A8. Jeśli ktoś uważa, że dwa ekrany to za mało, opcjonalnie Jaguar XE może posiadać cyfrowe zegary, a tablica przyrządów ma wówczas przekątną aż 12,3 cala.

Zobacz wideo

Jednostki napędowe nowego Jaguara XE

Gama silnikowa odświeżonego Jaguara XE ma objąć trzy jednostki napędowe. Czterocylindrowy silnik benzynowy o objętości skokowej 2.0 ma występować w dwóch wariantach mocy – 250 i 300 KM. Jedynym w gamie silnikiem wysokoprężnym będzie 180-konny dwulitrowy diesel o oznaczeniu D180. Wszystkie wersje standardowo współpracują z 8-biegową przekładnią automatyczną.

Jaguar XE facelifting 2019Jaguar XE facelifting 2019 Jaguar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.