Nowy Mercedes GLC - odświeżenie wyglądu i nowy system multimedialny na pokładzie

Nowy Mercedes GLC przyjedzie do Genewy, gdzie zaprezentuje szerszej publiczności lekko odświeżone nadwozie i wnętrze z nowym systemem multimedialnym MBUX.

Nowy Mercedes GLC zadebiutuje oficjalnie już na początku przyszłego tygodnia podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Mercedes nie będzie zwlekał z wprowadzaniem SUV-a po liftingu do sprzedaży i na europejskie drogi nowe GLC wyjedzie już w połowie roku. W jakich wersjach silnikowych na początek?

  • GLC 200 4Matic o mocy 194 KM,
  • GLC 300 4Matic o mocy 255 KM,
  • GLC 200 d 4Matic o mocy 161 KM,
  • GLC 220 d 4Matic o mocy 192 KM,
  • GLC 300 d 4Matic o mocy 241 KM.

Obydwie wersje benzynowe będą tzw. miękkimi hybrydami z instalacją 48V.

Mercedes GLC 2019Mercedes GLC 2019 fot. Mercedes

Jak przystało na facelifting niemieckiego modelu, nie ma co się spodziewać rewolucji w wyglądzie. Nowy Mercedes GLC upodobnił się trochę do większego GLE. Auto otrzymało przeprojektowany grill, reflektory, nowe końcówki wydechu i parę pomniejszych stylistycznych zmian.

Ot, liftingowa klasyka gatunku.

Mercedes GLC 2019Mercedes GLC 2019 fot. Mercedes

Z przydatnych systemów można wymienić Dynamic Body Control z adaptacyjnymi amortyzatorami czy pakiet Off-Road Engineering, który dodaje do listy trybów jazdy Off-Road oraz Off-Road+ i poprawia terenowe umiejętności GLC.

Z kolei Driving Assistance Package dorzuca zaawansowany adaptacyjny tempomat, który potrafi zatrzymać auto, ruszyć, utrzymywać pas ruchu, asystować przy skręcaniu, zmieniać pasy ruchu i dostosowywać prędkość na podstawie ograniczeń prędkości na trasie.

Mercedes GLC 2019Mercedes GLC 2019 fot. Mercedes

We wnętrzu najważniejszą nowością jest nowy system multimedialny MBUX, który po raz pierwszy pojawił się w nowej Klasie A i Mercedes konsekwentnie instaluje go na pokładzie swoich kolejnych modeli. Od 2019 r. MBUX będzie dostępny również w Mercedesie GLC, co oznacza, że SUV otrzymał nowe wirtualny zegary (12,3 cala) i duży ekran w konsoli centralnej o przekątnej 10,25 cala.

Z innych nowości, które związane są z MBUX można wymienić nową wielofunkcyjną kierownicę i nowy touchpad do obsługi systemy.

Lifting to także okazja do dodania na listę wyposażenia nowych pozycji, lekkich porządków w kabinie i przygotowania nowych tapicerek oraz ozdobnych elementów wykończeniowych.

Mercedes GLC 2019Mercedes GLC 2019 fot. Mercedes

Na polskie ceny nowego Mercedesa GLC musimy jeszcze trochę poczekać. Aktualnie GLC wyjściowo kosztuje w Polsce 184 700 zł.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.