Nowe nieoznakowane radiowozy policji. Warunki przetargu spełniają głównie marki premium

Piotr Kozłowski
Jeszcze przed wakacjami na drogi wyjadą nowe nieoznakowane radiowozy. Przetarg dotyczy 31 sedanów z mocnymi silnikami i napędem na cztery koła. Wygrać mogą m.in. BMW, Audi, Jaguar i Alfa Romeo.

Nowe nieoznakowane radiowozy muszą spełnić kilka konkretnych warunków:

  • Nadwozie typu sedan
  • Silnik benzynowy o pojemności minimum 2 l i mocy nie mniejszej niż 180 kW, czyli 241 KM
  • Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w nie więcej niż 7 sekund i prędkość maksymalna nie mniejsza niż 210 km/h
  • Napęd na cztery koła

Przetarg przewiduje zakup 31 nieoznakowanych radiowozów, które mają być dostarczone przed wakacjami. Oznacza to, że w czasie letnich urlopów polskich dróg będzie strzegło prawie 400 nieoznakowanych aut policji.

Nowe radiowozy policji - przetarg może wygrać kilka marek

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnej oferty jest oczywiście cena, choć w przypadku tego przetargu w oczy rzuca się jeszcze jeden czynnik - emisja dwutlenku węgla i tlenków azotu. Co prawda znajduje się on na samym dnie kryteriów doboru, ale nieczęsto zdarza się, by aspekt ekologiczny był w ogóle brany pod uwagę.

Warunki opisane przetargu spełnia kilka samochodów:

  • BMW 330i xDrive, które zwyciężyło w niedawnym przetargu na nieoznakowane radiowozy. Pisaliśmy o nim tutaj: Nieoznakowane radiowozy BMW.
  • Audi A4 2.0 TFSI
  • Jaguar XE 2.0
  • Alfa Romeo Giulia Veloce
  • Volkswagen Passat 2.0 TSI

Media informują też o możliwej wygranej Kii Stinger, choć 245-konna wersja nie ma napędu na cztery koła. Oczywiście nie wyklucza to jej z przetargu, ale mocno ogranicza szansę na wygraną. W ofercie Kii jest jeszcze wersja z 366-konnym silnikiem 3.3 i napędem 4x4, ale jest wyraźnie droższa od odmiany bazowej (237 900 zł zamiast 152 900 zł). Warto jednak pamiętać, że walcząc o realizację dużych przetargów dealerzy przygotowują specjalne oferty.

Przetarg na oznakowane radiowozy

Oprócz nieoznakowanych radiowozów policja uzbroi się też w 51 nowych oznakowanych samochodów patrolowych. Tutaj wymagań jest znacznie mniej. Pojemność nie powinna być mniejsza niż 1.8, a minimalna moc to niespełna 180 KM. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.