Nowe Renault Clio - skok do wyższej ligi

Filip Trusz
Nowe Renault Clio to ogromny krok naprzód dla miejskiego Renault. Nowe Clio to nie tylko naszpikowane ekranami i systemami wnętrze, ale też wielki bagażnik i ciekawa stylistyka. O nowym Renault Clio wiemy coraz więcej.

Nowe Renault Clio zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie, ale Renault postanowiło zdradzić szczegóły nowego modelu na kilka tygodni przed premierą. Wczoraj ujawniono zdjęcia wnętrza, w którym głównym rolę odgrywają dwa wielkie ekrany - wirtualne zegary mogą mieć 10 cali, a wyświetlacz systemu multimedialnego aż 9,3 cala.

Do tego Renault do nowego Clio dorzuciło m.in. indukcyjną ładowarkę, ambientowe oświetlenie (8 kolorów do wyboru), dwa wygodnie umieszczone wejścia USB z przodu i kilka nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Nowe Renault Clio ma być wyposażone w najbardziej zaawansowane systemy autonomicznej jazdy dostępne w miejskim aucie. Więcej o wnętrzu pisaliśmy w tym miejscu:

Wnętrze Renault Clio 2019Wnętrze Renault Clio 2019 fot. Renault

Teraz Renault podzieliło się z nami zdjęciami nowego Renault Clio z zewnątrz. Miejskie auto upodobniło się do większych modeli producenta, a najbardziej przypomina większe o rozmiar Megane. Do wyboru ma być 10 kolorów lakieru, z pomarańczowym Valencia Orange oraz niebieskim Celadon Blue na czele.

Nowe Renault Clio będzie można zamówić w wersji R.S. Line. To linia stylistyczna i przedsmak pełnoprawnego hot hatcha ze stajni Renault Sport. Będzie się wyróżniać innym grillem, 17-calowymi felgami i sportowymi dodatkami. We wnętrzu znajdziemy sportową, pokrytą skórę kierownicę, aluminiowe nakładki na pedały, czerwone akcenty oraz wykończenie plastikowym karbonem.

Renault Clio 2019Renault Clio 2019 fot. Renault

Sporo wiemy już o wymiarach nowego Renault Clio. Mierzy 4 048 mm długości, co oznacza, że jest krótsze od poprzednika o 14 mm. Jest też niższe o 30 mm, co ma poprawić aerodynamikę modelu. Clio jednak urosło wszerz o 66 mm do 1798 mm. Imponuje przeskok, jaki nowe Renault Clio zanotuje w kwestii bagażnika. Ma mieć aż 391 l, co oznacza, wg producenta, że nowe Renault Clio będzie pod tym względem liderem miejskiego segmentu. Dodatkowo, schowki na pokładzie mają zaoferować 26 l.

Nie wiemy jeszcze nic o rozstawie osi i jednostkach napędowych. Te informacje poznamy zapewne bliżej premiery. Renault najwyraźniej nie zamierza czekać do Genewy z pochwalaniem się nowym Clio.

Renault Clio 2019Renault Clio 2019 fot. Renault

Clio 5. generacji to dla nas bardzo ważny model, który jest bestsellerem w swoim segmencie i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie we wszystkich kategoriach. Clio jest ikoną, a najnowsza generacja łączy najlepsze cechy swoich poprzedników. Zewnętrzna stylistyka Clio IV zjednała sobie naszych klientów i nadal zdobywa kolejnych. Dlatego postanowiliśmy pozostać przy DNA marki, dodając nowemu modelowi elegancji i nowoczesnego stylu. Wnętrze zostało poddane prawdziwej rewolucji. Osiągnęliśmy znaczną poprawę jakości postrzeganej i wyrafinowania zastosowanych technologii. To najlepsze Clio - mówi Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu Grupy Renault
Zobacz wideo
Czy podoba Ci się nowe Renault Clio?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.