Nowe Renault Clio - wnętrze, które robi wrażenie

Filip Trusz
Nowe Renault Clio zadebiutuje już w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Francuzi jednak już teraz zaprezentowali nam zdjęcia wnętrza nowego Renault Clio.

- Clio 5. generacji to dla nas bardzo ważny model, który jest bestsellerem w swoim segmencie i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie we wszystkich kategoriach. Clio jest ikoną, a najnowsza generacja łączy najlepsze cechy swoich poprzedników. Zewnętrzna stylistyka Clio IV zjednała sobie naszych klientów i nadal zdobywa kolejnych. Dlatego postanowiliśmy pozostać przy DNA marki, dodając nowemu modelowi elegancji i nowoczesnego stylu. Wnętrze zostało poddane prawdziwej rewolucji. Osiągnęliśmy znaczną poprawę jakości postrzeganej i wyrafinowania zastosowanych technologii. To najlepsze Clio - mówi Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu Grupy Renault.

Wnętrze Renault Clio 2019Wnętrze Renault Clio 2019 fot. Renault

Trzeba Renault przyznać, że zafundowało nowemu Renault Clio naprawdę nowoczesne wnętrze. Na pierwszych zdjęciach w oczy rzuca się ogromny, bo prawie 10-calowy (dokładnie 9,3 cala) ekran dotykowy systemu multimedialnego. Nowe Renault Clio nie zostaje w tyle za VW Polo i również będzie je można wyposażyć w tzw. wirtualny kokpit w dwóch rozmiarach - 7 albo 10 cali. Renault podkreśla, że to największe ekrany oferowane w segmencie B.

Nowa jest także kierownica i konsola centralna. Na plus zapisujemy pozostawienie pokręteł do obsługi klimatyzacji i przycisków pod ekranem. Martwi trochę tylko fakt, że nagłośnieniem będziemy sterować za pośrednictwem dotykowych przycisków.

Warto też zwrócić uwagę na bardzo przestronną półkę na telefon i inne przyciski. Na zdjęciach widzimy, że smartfona będzie można naładować indukcyjnie. Co więcej, z przodu umieszczono dwa wejścia USB, jedno Aux, oraz gniazdko 12 V. Nie jeden kompakt nie ma tylu tak wygodnie umiejscowionych wejść.

Wnętrze Renault Clio 2019Wnętrze Renault Clio 2019 fot. Renault

Na liście opcji pojawi się nawet nastrojowe oświetlenie z wyborem 8 różnych kolorów. Francuzi podkreślają, że nowe Renault Clio zaoferuje także znacznie lepsze materiały wykończeniowe i poziom ich spasowania. Imponująco ma prezentować się również lista pokładowych systemów bezpieczeństwa - Renault mówi o najbardziej zaawansowanych systemach autonomicznej jazdy dostępnych w miejskim aucie.

Na targową premierę nowego Renault Clio będziemy czekać do marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Całkiem prawdopodobne, że Renault zaprezentuje nowe Renault Clio trochę wcześniej.

Wnętrze Renault Clio 2019Wnętrze Renault Clio 2019 fot. Renault

Czy podoba ci się wnętrze nowego Renault Clio?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.