Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Opel Combo Life

Combo Life to najbardziej praktyczne auto Opla i jedno z najpraktyczniejszych na rynku. Kombivan zawstydza pod tym względem niejednego SUV-a. W plebiscycie The Best of Moto.pl walczy o tytuł "Samochodu Uniwersalnego Roku".

Synonimem uniwersalności i praktyczności od kilku lat są SUV-y. Opel, nie rezygnując z tego typu aut (w gamie są Crossland X, Mokka X oraz Grandland X), dołączył do oferty coś jeszcze - kombivana z trudną do zliczenia liczbą praktycznych schowków i ogromną przestrzenią w kabinie pasażerskiej.

To przemyślany ruch - kombivany radzą sobie w Europie bardzo dobrze. Ich sprzedaż od kilku lat rosła, by w ubiegłym roku osiągnąć pułap 250 tys. egzemplarzy. Co ciekawe, w Polsce osobowe kombivany są popularniejsze niż ich transportowe odmiany, czyli furgony. Klienci doceniają ich praktyczne aspekty - najbardziej przestronne wnętrza, największą przestrzeń bagażową, ogrom schowków, wersji i możliwości aranżacji przestrzeni pasażerskiej na wiele sposobów.

Opel Combo Life walczy o tytuł "Samochodu Uniwersalnego Roku" w plebiscycie The Best of Moto.pl. Tutaj możesz oddać na niego swój głos

Opel Combo LifeOpel Combo Life fot. Opel

Opel Combo Life - wzór praktyczności

1,8 m wysokości to gwarant ogromu przestrzeni na głowy pasażerów, a 597-litrowy bagażnik z niskim progiem załadunkowym to wzór godny pozazdroszczenia nawet dla najbardziej pakownych SUV-ów. Po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń bagażowa rośnie do 2126 l. A mówimy o krótszej, 4,4-metrowej odmianie. Combo Life dostępne jest też z nadwoziem wydłużonym o dodatkowe 35 cm. W tej odmianie bagażnik standardowo mieści... 850 l, a po złożeniu foteli - 2693 l. Do obu wersji (i krótszej, i dłuższej) można zamówić dodatkową parę foteli.

Combo Life ma zdecydowanie rodzinny charakter i widać to doskonale po praktycznych rozwiązaniach. W drugim rzędzie można zamontować nawet trzy foteliki dla dzieci w systemie Isofix. W kabinie znajdziemy aż 28 schowków do przechowywania drobiazgów. Umieszczono je m.in. przed fotelem pasażera, w podłodze, a nawet pod sufitem. Ciekawie prezentuje się opcjonalny schowek podsufitowy nad bagażnikiem. Mieści 36 litrów i pozwala zagospodarować najrzadziej wykorzystywaną w takim aucie przestrzeń. Pod nim znajduje się składana półka bagażnika, którą można obniżyć do ok. połowy wysokości bagażnika, dzieląc w ten sposób przestrzeń na dwie części. Za dopłatą można zamówić tylną klapę z otwieranym oddzielnie oknem, co pozawala na szybki dostęp do pozostawionych na wierzchu drobiazgów. Opcjonalny jest też panoramiczny dach z półką podświetloną diodami LED.

Opel Combo LifeOpel Combo Life fot. Opel

To nie wszystko. Na samej desce rozdzielczej znajdują się nawet trzy miejsca na kubki. Jeszcze więcej napojów można schować w konsoli centralnej i w drzwiach. We współczesnym świecie nie można zapomnieć o ładowaniu urządzeń. Opel Combo Life jest na to przygotowany oferując złącza USB, ładowarkę indukcyjną oraz gniazdo 230 V.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Rodzinną naturę Combo Life potwierdzają nie tylko praktyczne rozwiązania, ale też długa lista nowoczesnych systemów wsparcia kierowcy. Znajdziemy na niej m.in.:

  • Układ kontroli trakcji IntelliGrip
  • Zaawansowany asystent parkowania
  • Panoramiczna kamera cofania (kąt widzenia 180 stopni)
  • Flank Guard - system pomagający w manewrowaniu przy niskich prędkościach, posiada 12 czujników i wykrywa przeszkody wokół samochodu
  • System ostrzegania przed kolizją z funkcją wykrywania pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego
  • Przednia kamera Opel Eye
  • Automatyczny tempomat
  • Inteligentna funkcja dostosowywania prędkości
  • System wykrywający objawy zmęczenia kierowcy
  • System kontroli stabilności przyczepy

Opel Combo LifeOpel Combo Life fot. Opel

Mnogość wyboru

Combo Life dostępne jest w dwóch wersjach nadwozia (4,4- i 4,75-metrową), w odmianie 5- i 7-osobowej, w trzech wersjach wyposażenia (Essentia, Enjoy, Elite) oraz w 4 odmianach silnikowych (1.2 turbo 110 KM, 1.5 diesel 76, 102 i 131 KM). Wybór jest zatem bardzo szeroki. W każdej auto oferuje jedno z najbardziej przestronnych wnętrz na rynku, mnóstwo praktycznych rozwiązań i przepastny bagażnik. Wszystkie te cechy składają się na mocnego kandydata w kategorii "Samochód Uniwersalny" w plebiscycie The Best of Moto.pl.

Opel Combo Life walczy o tytuł "Samochodu Uniwersalnego Roku" w plebiscycie The Best of Moto.pl. Tutaj możesz oddać na niego swój głos

Partnerem materiału jest Opel

Więcej o:
Copyright © Agora SA