Nowa Toyota Corolla - cennik. Znamy ceny wszystkich wersji nowej Corolli

Filip Trusz
Nowa Toyota Corolla właśnie wjeżdża na polski rynek. Wraz z nową generacją znika z oferty Auris, a Corolla będzie oferowana jako hatchback, sedan oraz kombi. Właśnie poznaliśmy ceny nowej Corolli.

Polski oddział Toyoty rozpoczął właśnie przyjmowanie zamówień na nową Toyotę Corollę i opublikował cennik nowego modelu. Na drogi nowa Corolla wyjedzie już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Od razu zadebiutują wszystkie trzy wersje nadwoziowe - sedan, hatchback oraz kombi.

Ceny nowej Toyoty Corolli sedan

Za nową Toyotę Corollę w wersji sedan zapłacimy 77 900 zł. Bazowym silnikiem jest wolnossący 1.6 o mocy 132 KM. To cena najniższej wersji wyposażenia Active. Do średniej Comfort trzeba dopłacić 9 500 zł, a do najwyższej Executive 25 500 zł.

Sedan może być napędzany także dobrze nam znanym układem hybrydowym 1.8 122 KM, który pracował na pokładzie Aurisa. Za nową Corollę z tym napędem trzeba zapłacić 93 900 zł. Dopłata do wyższych wersji wyposażania wynosi odpowiednio 6 000 i 21 500 zł.

W podstawowym wyposażeniu znajdziemy nowoczesne technologie i elementy zwiększające komfort. Należą do nich system automatycznego powiadamiania ratunkowego eCall, pakiet Toyota Safety Sense 2. generacji m.in. z inteligentnym tempomatem adaptacyjnym i systemem zapobiegającym kolizjom z innym pojazdami, pieszymi oraz rowerzystami, a także światła do jazdy dziennej LED, tylny dyfuzor i spojler oraz system audio z CD, USB i Bluetooth.

Nowa Toyota Corolla hatchback oraz kombi

Hatchbacka i kombi napędzać będzie turbodoładowany silnik 1.2T o mocy 116 KM. Za hatchbacka Active z tą jednostką zapłacimy 75 900 zł. Do wersji Comfort dopłacimy 9 500 zł, a do Selection (w standardzie jest lakier metaliczny) 31 500 zł.

Hybryda 1.8 o mocy 122 KM kosztuje 89 900 zł. W nowej Corolli dostępny będzie także mocniejszy, debiutujący w tej generacji układ hybrydowy z silnikiem 2.0 o łącznej mocy 180 KM. Topowa jednostka dostępna jest od razu w wersji wyposażenia Comfort i została wyceniona na 106 900 zł.

Jeżeli interesuje was kombi, to do powyższych cen trzeba dodać 3-4 tysiące złotych.

Toyota Corolla 2019Toyota Corolla 2019 fot. Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.