Skoda Scala - Czesi pokazali pierwsze zdjęcia wnętrza

Filip Trusz
Oficjalna premiera Skody Scali została zaplanowana na przyszły tydzień. Jednak Czesi nie mogli się powstrzymać i już ujawnili wnętrze nowego kompaktu. Skoda Scala to pierwszy model z zupełnie nowym projektem kabiny.

Skoda Scala to nowy kompaktowy samochód Skody, który w ofercie zastąpi Rapida i będzie pozycjonowany poniżej Octavii. W przeciwieństwie do niej Scala będzie oferowana w nadwoziu typu hatchback. Skoda Scala ma 4362 m długości, 1793 m szerokości i 1471 m wysokości. Do tego długi rozstaw osi wynoszący 2649 mm sprawi, że w kabinie będzie sporo miejsca, a samochód będzie miał dobre właściwości jezdne. Oprócz tego do dyspozycji klientów oddano pokaźny bagażnik o rozmiarze 467 litrów.

Oficjalną prezentację nowego modelu zaplanowano na przyszły czwartek (06.12), ale już dzisiaj ujawniono oficjalne zdjęcia wnętrza Skody Scali. Co ważne, to pierwszy model czeskiego producenta, w którym zobaczymy nowy projekt kabiny. Boczne wloty powietrza rozciągają się do drzwi potęgując wrażenie przestronności wnętrza pojazdu. Deska rozdzielcza i panele boczne przednich drzwi cechują się ziarnistą fakturą, nawiązującą do krystalicznych elementów, charakterystycznych dla aut marki.

- Scala jest pierwszym modelem produkcyjnym, w którym nowa koncepcja wnętrza prezentuje kolejny etap w dziedzinie designu Skody. Premiera tego modelu to symboliczna prezentacja nowej tożsamości marki, łączącej emocjonalny design z funkcjonalnością - mówi Norbert Weber, szef działu projektowania wnętrz w Skoda Auto.

Skoda ScalaSkoda Scala fot. Skoda

Duży ekran dotykowy o przekątnej 9,2 cala został umieszczony na wysokości wzroku kierowcy i pasażera siedzącego z przodu. Pod nim znalazła się podpórka na nadgarstek, która ma zwiększyć komfort korzystania z ekranu. Na pierwszych zdjęciach nowej Skody Scali możemy zauważyć także drugi duży ekran w kabinie - cyfrowe zegary przed oczami kierowcy.

Skoda ScalaSkoda Scala fot. Skoda

Do tego widzimy, że Skoda Scala będzie wyposażona także w najnowszą wersję systemu multimedialnego (z łącznością z Internetem i rozbudowanymi usługami connect), system wyboru trybu jazdy, automatyczną klimatyzację, ogrzewane fotele, asystenta parkowania i kilka innych, przydatnych systemów wsparcia.

Będziemy na oficjalnej prezentacji i możecie się spodziewać obszernego materiału o nowym kompakcie Skody już w przyszłym tygodniu.

Skoda ScalaSkoda Scala fot. Skoda

Czy podoba Ci się wnętrze Skody Scala?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.