Ford F-Max - ciężarówka Forda zgarnia prestiżową nagrodę

Do palety Forda dołączyła właśnie nowa ciężarówka - model F-Max. Ciągnik siodłowy pojawił się na targach IAA w Hanowerze, wzbudził ogromne zainteresowanie i zgarnął prestiżową nagrodę.

Jury konkursu International Truck od the Year przyznali Fordowi F-Max prestiżowy tytuł „Ciężarówki Roku 2019”. Amerykański producent potrzebował 5 lat na zaprojektowanie i wdrożenie modelu to produkcji. Maszyna będzie produkowana przez turecką firmę Ford Otoson – jej udziały należą do amerykańskiego giganta i lokalnego Koc Holding.

Ford F-Max został wyposażony w wiele nowoczesnych systemów, które pozwolą obniżyć paliwo. Jednym z nich jest funkcja kontrolowanego wysprzęglania wykorzystująca pęd oraz aktywny tempomat współpracujący z mapą topograficzną – dopasowuje chwilową prędkość do ukształtowania drogi. Kierowca ma do dyspozycji 12-biegową zautomatyzowaną skrzynię ZF TraXon. Pod kabiną pracuje silnik EcoTorq o pojemności 12,7 litra. Jednostka rozwija 500 KM maksymalnej mocy.

Ford F-MaxFord F-Max fot. Ford

Jurorzy prestiżowego plebiscytu docenili wiele rozwiązań w nowym modelu, jak płaska podłoga, duże schowki, wielofunkcyjny panel wskaźników, ergonomiczne rozmieszczenie elementów oraz sufit na wysokości 2,16 metra, który pozwala stanąć w wyprostowanej pozycji.

Sprzedaż nowego modelu wystartuje w październiku br. Auto trafi na początek do południowo-wschodniej Europy, Rosji, na Bliski Wschód i do północnej części Afryki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.