Ford Mondeo, S-Max i Galaxy mogą zniknąć z europejskiej oferty

Filip Trusz
Gamę modelową Forda czeka prawdziwa rewolucja. Niedawno informowaliśmy, że w Stanach zniknie wiele modeli, a w ofercie zostaną praktycznie tylko SUV-y i pickupy. Nowe informacje mówią, że w Europie czekają nas podobne ruchy.

W Stanach tylko Ford Mustang

Jakiś czas temu szef amerykańskiej marki zapowiedział, że Fiesta, Focus, Fusion, C-Max i Taurus znikną z USA. W ofercie "zwykłych" samochodów pozostanie jedynie Mustang, który bije rekordy popularności. Taki ruch nie powinien być zaskoczeniem, ponieważ większość modeli o klasycznych bryłach przynosi straty. Najbliższa przyszłość amerykańskiego koncernu ma się opierać na SUV-ach i pickupach.

Oferta marki w USA jest bogata - od kompaktowego modelu Escape aż po wielkiego Expedition. W ostatnim czasie europejska paleta marki spod znaku błękitnego owalu powiększyła się o modele Edge i EcoSport. W ofercie pozostaną takie klasyki, jak F-150. Dołączy do niego znany w Europie Ranger.

Co z Europą? U nas też może dojść do rewolucji

Początkowo europejski oddział Forda dementował doniesienia o podobnej rewolucji na Starym Kontynencie, ale docierają do nas niepokojące informacje. Ford ma problemy finansowe i w najbliższych czterech latach chce zaoszczędzić aż 25 miliardów dolarów. Podobnie jak w Stanach, oznacza to usunięcie z oferty modeli, które najbardziej tracą kierowców na rzecz SUV-ów i crossoverów.

Z raportu możemy się dowiedzieć, że Ford bardzo poważnie rozważa wycofanie z oferty Forda Mondeo. Los bardzo popularnego w Polsce modelu podzieliłyby także Galaxy i S-Max. Ford Mondeo nie zostanie jednak wycofany z dnia na dzień, bo już niedługo zostanie zaprezentowane Mondeo po lifcie, a to oznacza, że auto będzie jeszcze sprzedawane przez kilka lat. Mondeo po prostu nie doczeka nowej generacji.

Fiesta i Focus nie muszą się obawiać o swój los.

Więcej o:
Komentarze (31)
Ford Mondeo, S-Max i Galaxy mogą zniknąć z europejskiej oferty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pcat

  Oceniono 13 razy 13

  Wycofają Mondeo, przemyślą i przywrócą za 5 lat jako nowa Sierra. Nie da się uciec od klasycznych nadwozi. Toyota właśnie zaczyna sprzedawać Camry.

 • Bartolini U

  Oceniono 7 razy 7

  Normalnie jak pogodynka może spaść deszcz , może świecić słońce , zapowiadane są możliwe opady

 • Gość: SKF

  Oceniono 8 razy 6

  Ford ma straty na samochodach produkowanych w Meksyku, podczas gdy koreanskie i japonskie firmy maja zyski na samochodach produkowaych w USA. Jak to sie dzieje?

 • lech2011

  Oceniono 4 razy 4

  Limuzyna GS znika z rynku. Zastąpi ją ES. Z tej okazji Lexus sypie ogromnymi rabatami

  W pakiecie jednodniowa zawartość frontowej muchłapki!

 • gringi

  Oceniono 4 razy 2

  mondeo to bezposredni rywal mazd 6 szkoda bo to naprawde ladne auto zwlaszcze wersja st line

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  mondeo znika, bo nieopłacalny dla forda ? Nie cieszy się popularnością ?
  Jak inaczej wytłumaczyć tę zagadkę ?

 • cob22

  Oceniono 1 raz 1

  Wiadomosc : Ford nie buduje juz samochodow....no i co ?

 • Gość: POparzony

  0

  Dobra Zmiana :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX