Hyundai szykuje sportową niespodziankę ze znaczkiem "N"

Po pozytywnym przyjęciu nowych modeli ze sportowej serii "N" (Veloster N, i30 N), Hyundai zastanawia się dość mocno nad powiększeniem gamy dynamicznych modeli.

W planach koreańskiej marki przewidziano zupełnie nowy model z literką „N” w nazwie. Dotychczas producent bazował na modelach sprzedawanych na rynku od jakiegoś czasu. Pierwsze przecieki mówią o sportowym, 2-osobowym modelu z centralnie umieszczonym silnikiem lub odpowiedniku Kii Stinger GT.

Kilka dni temu Albert Biermann, szef sportowej dywizji w koreańskim koncernie ostudził emocje związane z nowym modelem, ale nie wykluczył takich planów. Tym bardziej, że pierwsze próby mariażu marki ze sportowymi emocjami zakończyły się sukcesem.

Na początek Hyundai wprowadzi do gamy niektórych modeli specjalną wersję wyposażenia, opartą na rozwiązaniach zastosowanych w sportowych modelach Veloster N oraz i30 N.

Z kolei źródła powołujące się na informatorów z koncernu zdradzają, że nowy samochód pojawi się dosłownie za kilka miesięcy. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści z koncernu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.