Nowy supersamochód od Alfa Romeo. 800 KM pod maską

Zagraniczne źródła donoszą o pracach nad zupełnie nowym modelem Alfa Romeo, który zastąpi model 8C. Dzięki osiągom, bez kompleksów nawiąże rywalizację z Ferrari.

Kilka miesięcy temu śp. Sergio Marchionne potwierdził doniesienia o tym, że Alfa Romeo 8C powróci w zupełnie nowym wydaniu. Jednak wtedy było jeszcze za wcześnie na szczegóły. Jeden z zagranicznych magazynów, powołując się na kontakty w koncernie zdradza kilka szczegółów.

Alfa Romeo 8C CompeticioneAlfa Romeo 8C Competicione Alfa Romeo 8C Competicione

Nowy model będzie wyposażony w silnik montowany centralnie, a cała konstrukcja będzie oparta na karbonowym monokoku. Niewykluczone, że pod maskę trafi dobrze znany silnik 2.9 twin turbo V6 prosto z modelu Giulia Quadrifoglio. Aktualnie najmocniejsze wydanie tej jednostki osiąga moc nieco ponad 500 KM, ale bez problemu można ją podnieść do 600 KM. Jednak to nie koniec planów włoskiego koncernu. Dodatkowy silnik elektryczny zapewni 200 KM mocy, czyli w sumie 800 KM.

W takim wypadku następca Alfy 8C bez problemu poradzi sobie z Ferrari 488 Pista. Można liczyć na to, że sprint do setki w tym modelu potrwa krócej niż 3 sekundy. Nie wiemy, kiedy samochód trafi do produkcji, a informatorzy mówią o limitowanej produkcji do tysiąca egzemplarzy.

Źródło informacji: Carscoops.com

"Samochód tankuje się wodorem w ciągu 2,5 minuty. Może przejechać 600 km, a Polska ma tego gazu pod dostatkiem."

Więcej o:
Copyright © Agora SA