Lexus LFA - Lexus obchodzi okrągłe urodziny supersamochodu

Japoński producent zlecił hiszpańskiemu artyście - Pedro Henriquesowi przygotowanie specjalnego malowania na nadwoziu Lexusa LF-A. Firma chce w ten sposób podkreślić okrągła rocznicę wprowadzenia sportowej serii modeli.

Na białym nadwoziu Lexusa LF-A pojawiły się szare paski, które według autora pokazują „ideę płynności obecnej we współczesnym życiu, w której rzeczy są w ciągłym ruchu i ciężko cokolwiek zatrzymać. Linie na rysunku podążają za uczuciem bycia wszędzie i nigdy się nie zatrzymują, jak w postępującym życiu”.

Lexus LFA Art CarLexus LFA Art Car fot. Lexus

Pod maską japońskiej maszyny pracuje silnik 4.8 V10, który rozkręca się do 9 tys. obr./min. Ponad połowa elementów nadwozia powstała z włókna węglowego wzmacnianego specjalnym polimerem. Karbon pojawia się również w kabinie pasażerskiej.

Podobno na rynku są jeszcze dostępne dwa egzemplarze Lexusa LF-A pomimo zakończenia produkcji w 2012 roku. Producent podawał w zeszłym roku, że na zbyciu jest jeszcze 12 egzemplarzy dostępnych w amerykańskich salonach.

Lexus LFA Art CarLexus LFA Art Car fot. Lexus

Lada moment japoński koncern wprowadzi kolejny hipersamochód na drogi – GR Super Sport Concept. Szczegóły są na razie owiane tajemnicą, ale inżynierowie pracują nad zaadaptowaniem technologii z wyścigowego modelu TS050 na normalne drogi. Pod maską będzie pracować silnik 2.4 biturbo V6 generujący 986 KM maksymalnej mocy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.