Nowa Łada Granta - tania Łada przechodzi lifting

Najtańszy model Łady przeszedł właśnie modernizację. Samochód kosztuje w przeliczeniu nieco ponad 22 tys. zł i jest jednym z najtańszych samochodów w Rosji.

Łada Granta to samochód, którego raczej nie spotkamy na polskich drogach, ale w Rosji cieszy się ogromną popularnością. Na rodzimym rynku samochód kosztuje 369 tys. rubli. Tylko w tym roku rosyjski producent sprzedał ponad 45 tys. egzemplarzy tego modelu. Większą popularnością cieszy się tylko Łada Vesta (49 635 sztuk) i Kia Rio (51 558 sztuk).

Samochód przeszedł właśnie kurację odświeżającą. Oficjalna premiera modelu odbędzie się dopiero pod koniec sierpnia na salonie samochodowym w Moskwie, ale pierwsze szczegóły ujrzały światło dzienne – producent opublikował pierwsze zdjęcia samochodu.

Łada Granta 2018Łada Granta 2018 fot Łada

Zmiany dotyczą gównie stylistyki nadwozia – zmieniono reflektory, zderzak, elementy dekoracyjne, tylną klapę bagażnika i światła. Samochód upodobnił się do flagowej Łady Vesty. Pod maską pozostanie ta same jednostka – silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra dostępny w trzech wariantach: 87, 98 i 106 KM.

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Na liście wyposażenia standardowego znajdziemy podgrzewane siedzenia, ogrzewaną przednią szybę i lusterka, czujniki deszczu i światła oraz zestaw głośnomówiący. Oprócz tego Granta będzie wyposażona w rosyjski odpowiednik systemu e-Call, wzywający pomoc w razie wypadku.

Produkcja samochodu ruszy w sierpniu. Auto pojawi się u dealerów tuż po salonie samochodowym w Moskwie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.