Koniec Skody Rapid. Jej następca zaatakuje Golfa

W zeszłym roku pojawiła się delikatnie odświeżona Skoda Rapid, ale od tamtego czasu nie ustają plotki na temat kolejnej generacji czeskiego modelu. Najnowsze doniesienia mówią o bardzo dużych zmianach.

Następca Skody Rapid otrzyma zupełnie inną nazwę i wygląd. Przedstawiciele Skody nie zdradzają zbyt wiele, ale potwierdzają plotki, że auto zmieni formę, zostanie zaprojektowane od nowa i będzie bezpośrednim konkurentem dla Volkswagena Golfa.

Dlaczego Skoda Octavia nie jest traktowana jako pełnoprawny konkurent popularnego modelu z Wolfsburga? Przede wszystkim dlatego, że jest nieco większa i oferuje sporo więcej miejsca w kabinie niż Golf, a przy okazji bije pod tym względem inne modele w segmencie aut kompaktowych.

Nowy model nie będzie już dostępny w wersji Spaceback. Na rynku pojawi się tylko hatchback, co pozwoli jeszcze bardziej odróżnić nowy model od Octavii. Następca Rapida powstanie na płycie podłogowej MQB A0, a na pokładzie nie zabraknie najnowszego systemu multimedialnego. Wraz z nowym modelem zadebiutuje produkcyjna wersja konceptu Vision E – pierwszego w pełni elektrycznego modelu Skody.

Pod maską znajdziemy te same silniki, co w kolejnej generacji Fabii. Możemy się spodziewać 1.0 TSI i 1.5 TSI, ale w ofercie może być dostępny jeden silnik Diesla. Z czasem do oferty dołączy jeszcze wersja hybrydowa.

Wstępne oszacowania mówią, że następca Skody Rapid zostanie zaprezentowany już w przyszłym roku, ale do sprzedaży wejdzie dopiero w 2020 roku. Producent liczy, że nowy model będzie się sprzedawać dwa razy lepiej niż Rapid.

Więcej o: