Audi Q9 - nowy model Audi będzie celował w Range Rovera

Do tej pory cyfra "8" oznaczała w Audi najwyższy model. Na rynku właśnie debiutuje topowy SUV Q8, ale najświeższe doniesienia mówią o jeszcze większym i bardziej luksusowym modelu Q9.

Audi zapowiedziało całkiem niedawno, że nie ma w planach małego crossovera o nazwie Q1, ale zamiast tego pracuje nad kolejnym dużym i luksusowym SUV-em. Raptem miesiąc temu zadebiutował model Q8, który jest co prawda trochę mniejszy od Q7, ale nadrabia zupełnie innymi cechami.

Podczas premiery jeden z szefów niemieckiego koncernu zdradził, że firma pracuje nad kolejnym modelem w gamie, ale zaznaczył, że jego premiera jest uzależniona od zainteresowania klientów. Jednak zachodnie źródła twierdzą, że projekt otrzymał już zielone światło.

Nowy model ma być największym samochodem w gamie Audi, a jego bezpośrednim konkurentem będzie Range Rover. To odpowiedź na coraz większe zainteresowanie konkurencji segmentem luksusowych SUV-ów. W ostatnich latach producenci tacy jak Jaguar, Bentley, Rolls-Royce czy Maserati wprowadzili swoje produkty na rynek, ale Audi zamierza wykorzystać swój potencjałi i wypełnić kolejną niszę.

Czy Twoim zdaniem luksusowy SUV Audi może zagrozić Range Roverowi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.