Kia Niro EV - Koreańczycy pokazali elektrycznego SUV-a

Filip Trusz
Kia Niro EV właśnie zadebiutowała w Korei Południowej. Elektryczny crossover powinien trafić do Europy jeszcze w tym roku. Co już wiemy o Kii Niro EV?

Kia Niro EV zadebiutowała podczas południowokoreańskiej imprezy International Electric Vehicle Expo. Do Europy elektryczny crossover trafi zapewne na jesieni i zostanie oficjalnie pokazany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Stylistycznie Kia Niro EV bardzo przypomina hybrydowe odmiany modelu. Elektryka rozpoznamy po nowym grillu, błękitnych listwach, 17-calowych, zaprojektowanych specjalnie z myślą o wersji EV felgach i kilku pomniejszych akcentach.

Kia nie ujawnia jeszcze wszystkich szczegółów technicznych modelu. Na pewno wiemy tylko, że crossover będzie dostępny z dwoma różnymi pojemnościami akumulatorów:

  • Wersja 64 kWh zapewni zasięg 380 km na jednym ładowaniu
  • Wersja 39,2 kWh zapewni zasięg 240 km na jednym ładowaniu

Kia Niro EVKia Niro EV fot. Kia

Moc Kii Niro EV na razie pozostaje tajemnicą. Prawdopodobnie wersja 39,2 kWh będzie miała 136 KM mocy, a 64 kWh - 204 KM. Takimi wartościami może się pochwalić Hyundai Kona Electric, z którym pod wieloma względami Kia Niro EV będzie bardzo blisko spokrewniona.

Zobacz także: Hyundai Kona Electric - elektryczny crossover z dużym zasięgiem

Ewentualny sukces elektrycznego crossovera będzie uzależniony od ceny. Hybrydowa Kia Niro jest w Polsce dość przystępnie wyceniona. Ceny startują od 88 900 zł i 125 900 zł w wersji plug-in.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.