Ford Edge ST - Ford rezygnuje z europejskiej premiery

Jeśli mieszkasz w Europie, a w ostatnim czasie spodobał Ci się usportowiony SUV Ford Edge ST, to mamy dla Ciebie smutną wiadomość. Ten model (oraz kilka innych) nie pojawi się na Starym Kontynencie.

Producent spod znaku błękitnego owalu zadecydował, że crossovery ze znaczkiem ST nie pojawią się w Europie. Ford Edge ST zastąpi wersję Edge Sport. Pod maską tego modelu skrywa się jednostka V6 twin-turbo o pojemności 2,7 litra. Silnik rozwija 335 KM maksymalnej mocy i 515 Nm momentu obrotowego. Już niebawem dołączy do niego model Explorer w podobnym wydaniu, oferujący około 400 KM mocy.

Europejczycy będą musieli zadowolić się Fordem Edge ST-Line, czyli SUV-em ze sportowym pakietem stylistycznym i kilkoma pomniejszymi zmianami, ale bez mocnego silnika.

Zobacz także: Ford Edge ST - amerykański SUV na ostro

Z drugiej strony Fiesta ST ciesząca się dużą popularnością w Europie nie będzie dostępna w Ameryce. Na pocieszenie klienci za Wielką Wodą dostaną Focusa ST, a ekipa Ford Performance przygotowuje takie modele, jak Mustang Shelby GT350, F-150 Raptor czy Ford GT. Niewykluczone, że Ranger również otrzyma taką odmianę. Poza tym trzeba doliczyć jeszcze Focusa RS.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.