Jeep Compass zdobywa 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

Jeep Compass musiał zmierzyć się z coraz bardziej wymagającymi testami zderzeniowymi Euro NCAP. Amerykański SUV wywiązał się z zadania śpiewająco i zgarnął maksymalną ocenę.

Nowy Jeep Compass zdobył pięć prestiżowych gwiazdek Euro NCAP, dzięki pozytywnym rezultatom we wszystkich kategoriach w zakresie ochrony dorosłych, dzieci, pieszych oraz za systemy bezpieczeństwa pojazdu. Co ważne, Jeep zdobył najwyższą ocenę ze standardowym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa.

Jeep Compass - wyniki testu Euro NCAP

  • Ogólna ocena: 5 gwiazdek
  • Bezpieczeństwo dorosłych: 90 proc.
  • Bezpieczeństwo dzieci: 82 proc.
  • Bezpieczeństwo pieszych: 64 proc.
  • Systemy bezpieczeństwa: 59 proc.
 

Jeep Compass - bezpieczeństwo

Pięć gwiazdek EuroNCAP osiągnięto dzięki dwom zasadniczym elementom nowego Jeepa Compassa: efektywności klatki bezpieczeństwa - wykonanej w ponad 65% z wysokowytrzymałej stali - która gwarantuje doskonałą sztywność skrętną i większą ochronę pasażerów oraz zastosowanie ponad 70 systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, które stają się nowym punktem odniesienia dla konkurencji.

Montowane w standardzie w nowym Jeepie Compassie niezwykle istotne systemy bezpieczeństwa aktywnego wspierające kierowcę obejmują System ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd dla całego zakresu prędkości FCW+ (Forward Collision Warning-Plus) i Asystenta pasa ruchu (LaneSense Departure Warning-Plus), które łącząc technologię radaru i kamery, umożliwiają rozpoznanie potencjalnych przeszkód i zapobiegnięcie zderzeniu, ostrzegając kierowcę sygnałami dźwiękowymi, wizualnymi i w określonych okolicznościach, systemy te wspierają kierowcę, korzystając również z elektronicznego wspomagania kierownicy (EPS).

Jeep CompassJeep Compass Fot. Jeep

Ponadto, dostępne są również inne systemy bezpieczeństwa, specjalnie zaprojektowane, aby wspierać kierowcę podczas długich przejazdów autostradami. Jest to między innymi Aktywny Tempomat, który utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu i - w niektórych przypadkach - jest w stanie całkowicie zatrzymać Jeepa Compassa bez żadnej interwencji ze strony kierowcy; System Monitorowania Martwego Pola  (dostępny w pakiecie Parking), który pomaga kierowcy podczas zmiany pasa ruchu i ostrzega o występowaniu pojazdów w martwym polu, dzięki podświetlanym ikonom w lusterkach bocznych oraz sygnałowi dźwiękowemu wybranemu przez kierowcę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.