Salon Genewa 2018 | Stoisko BMW - SUV coupe wyładniał, a marka zapowiada BMW M8

BMW do Genewy przywiozło kilka ciekawych samochodów, ale największe zainteresowanie wzbudzały dwa z nich. Nowe BMW X4 oraz koncepcyjna zapowiedź BMW M8.

Jeżeli czekacie na powrót kultowego BMW M8, to mamy dla Was bardzo dobre wieści. Największą gwiazdą stoiska Bawarczyków na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie była właśnie zapowiedź tego modelu. Niestety, to jeszcze koncept. I, niestety, BMW dość pilnie strzegło go na targach. Przepiękne BMW M8 było zostało odgrodzone od dziennikarzy i nie dało się do niego podejść bliżej, a tym bardziej zajrzeć do środka.

Niemniej, koncepcyjne BMW M8 robiło znakomite wrażenie. Na produkcyjną wersję czekamy i liczymy, by zaczerpnęła z konceptu jak najwięcej.

Stoisko BMW w Genewie 2018Stoisko BMW w Genewie 2018 fot. Filip Trusz

Do Genewyt BMW przywiozło także kilka innych samochodów, w tym koncept ogromnego flagowego SUV-a, ale ten projekt pokazywany był już kilkukrotnie.

My przyjrzeliśmy się bliżej nowemu BMW X4, SUV-owi coupe, którego poprzednia generacja budziła ogromne kontrowersje. Czy Bestia wypiękniała?

Nowy model jest nie tylko większy, ale przede wszystkim wyposażony w nowoczesne technologie. Zwiększył się rozstaw osi, a także długość i szerokość nadwozia. Mimo tego inżynierowie odchudzili samochód o prawie 50 kg, obniżając tym samym środek ciężkości i rozkład masy. Stylistyka nadwozia wygląda bardziej agresywnie. Styliści zaprojektowali nowe lampy LED i dołożyli aktywne wloty powietrza. Muskularne nadwozie jest teraz bardziej opływowe - współczynnik Cx wynosi teraz 0,30.

Stoisko BMW w Genewie 2018Stoisko BMW w Genewie 2018 fot. Filip Trusz

Kokpit zaprojektowano na nowo, deska rozdzielcza i kokpit są umieszczone niżej i skierowane ku kierowcy. Pozycja fotela podwyższyła się - widoczność jest teraz lepsza. Duży, dotykowy ekran o przekątnej 10,25 cala umieszczony w centralnej części kokpitu obsługuje sterowanie głosowanie i gesty. Na liście wyposażenia pojawiło się kilka nowych systemów wspomagających kierowcę. W kabinie jest teraz więcej miejsca na nogi w tylnym rzędzie, a składane tylne oparcia pozwalają załadować więcej bagażu.

Nowemu BMW X4 poświęciliśmy obszerny materiał: Nowe BMW X4 będzie większe, lżejsze i jeszcze bardziej opływowe

Stoisko BMW w Genewie 2018Stoisko BMW w Genewie 2018 fot. Filip Trusz

Więcej o: