Nowy Hyundai Santa Fe - kolejna porcja oficjalnych zdjęć

Tuż przed premierą Hyundai opublikował kolejne zdjęcia swojego flagowego SUV-a. O nadwoziu i wnętrzu wiemy już wszystko. Teraz pozostaje nam czekać na europejską listę silników.

Nowy Hyundai Santa Fe - wygląd

Można powiedzieć, że dotychczasowe generacje Hyundaia Santa Fe odniosły sukces - tylko w Europie do klientów trafiło ponad 400 tys. egzemplarzy. Dlatego producent pokłada wielkie nadzieje w nowym modelu. Stylistyka samochodu nawiązuje do mniejszego Hyundaia Kona - uwagę przykuwa kaskadowy grill i podwójne reflektory LED do jazdy dziennej, umieszczone bezpośrednio nad reflektorami. Z tyłu uwagę przyciągają futurystyczne lampy i podwójny wydech

Zobacz także: Nowy Hyundai Santa Fe - mamy pierwsze zdjęcia czwartej generacji

Nowy Hyundai Santa Fe 2018Nowy Hyundai Santa Fe 2018 fot. Hyundai

Nowy Hyundai Santa Fe - wymiary

Nowy model mierzy 4,77 m długości i 1,89 m szerokości. To pozwoliło stworzyć przestrzenne i ergonomiczne wnętrze, oferujące dużo wyższy komfort niż poprzednia wersja. Na pokładzie nie zabraknie multimedialnych rozwiązań i materiałów wysokiej jakości

Nowy Hyundai Santa Fe - systemy wsparcia kierowcy

Nowy model będzie wyposażony w system Rear Occupant Altert, monitorujący obecność pasażerów na tylnych siedzeniach - po wyłączeniu silnika auto będzie o nich przypominać. Nowością będzie rozbudowany system ostrzegania o ruchu poprzecznym, przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności. Samochód ostrzeże kierowcę dźwiękowo, a w razie potrzeby zahamuje.

Nowy Hyundai Santa Fe 2018Nowy Hyundai Santa Fe 2018 fot. Hyundai

Nowy Hyundai Santa Fe - jednostki napędowe

Zdjęcia, które wam prezentujemy mamy dzięki premierze modelu na jego rodzimym rynku. Koreańczycy będą mieli do wyboru dwa diesle (2.0 lub 2.2) oraz benzynę o pojemności 2 litrów. Wszystkie jednostki są turbodoładowane, mogą być parowane z 8-biegowym automatem, a SUV ma napęd 4x4. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać europejska oferta dużego Hyundaia.

Czy podoba Ci się nowy Hyundai Santa Fe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.