Nowa Kia Ceed - pierwsze zdjęcia i informacje

Wraz z nową generacją kompaktowa Kia zmienia swoją nazwę z cee'd na Ceed. Ale to wcale nie najważniejsza zmiana, jaką Koreańczycy przygotowali w nowej Kii Ceed.

Na oficjalnej prezentacji nowej Kii Ceed jest z naszej redakcji Łukasz. Już szykuje dla Was obszerną prezentację modelu. Tutaj skupimy się tylko na zdjęciach nowego Ceeda oraz kilku najważniejszych informacjach.

Kia Ceed - stylistyka

Kia Ceed została zaprojektowana przez europejski oddział marki. Auto jest blisko spokrewnione z Hyundaiem i30, ale ma zaoferować kierowcom bardziej sportową stylistykę. Projektanci chcieli nawiązać w nowym kompakcie do ostrej i bezkompromisowej Kii Stinger.

Kia Ceed 2018Kia Ceed 2018 fot. Kia

Wnętrze nowego Ceeda

Kia obiecuje wykorzystanie materiałów wyższej jakości i ich nienaganne spasowanie. Nowy projekt kabiny znamy z innych modeli producenta. Koreańczycy stawiają na prostotę i wygodę obsługi. Duży ekran systemu multimedialnego może mieć nawet 8 cali, a za nagłośnienie zadba zestaw audio JBL.

Nowy Ceed będzie pierwszym modelem marki Kia sprzedawanym w Europie, dostępnym z systemem utrzymywania auta na pasie ruchu (Lane Following Assist). System ten wykrywa również poziome oznakowanie dróg, aby utrzymać Ceeda na pasie ruchu. Lane Following Assist kontroluje przyspieszenie, hamowanie i prowadzenie auta w zależności od prędkości jazdy samochodów znajdujących się z przodu. Działa do 130 km/h. Oprócz Lane Following Assist nowa Kia Ceed będzie wyposażona w wiele innych nowoczesnych systemów.

Kia Ceed 2018Kia Ceed 2018 fot. Kia

Nowa płyta podłogowa Kii Ceed

Nowa Kia Ceed została skonstruowana na nowej płycie podłogowej „K2”. Jest o 20 mm szerszy (szerokość auta wynosi 1 800 mm) i 23 mm niższy (wysokość – 1 447 mm) niż model poprzedniej generacji. Dzięki nowej płycie podłogowej nie tylko wnętrze nowego Ceeda jest przestronniejsze, ale także bagażnik, którego pojemność wynosi 395 litrów.

Silniki nowej Kii Ceed

Silniki benzynowe to 1.0 T-GDi o mocy 120 KM oraz 1.4 T-GDI o mocy 140 KM. Koreańczycy opracowali dla nowego Ceeda także jednostkę wysokoprężną - to 1.6 CRDi, w dwóch wariantach: o mocy 115 lub 136 KM.

Każdy silnik będzie współpracował z sześciobiegową przekładnią mechaniczną, a nowy 1,4-litrowy T-GDi i 1,6-litrowe turbodiesle CRDi będą oferowane także z siedmiobiegową przekładnią dwusprzęgłową produkcji Kia.

Kia Ceed 2018Kia Ceed 2018 fot. Kia

Produkcja nowej Kii Ceed ruszy w maju, a do pierwszy kierowców auta trafią pod koniec drugiego kwartału tego roku.

Czy podoba Ci się nowa Kia Ceed?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.