Nowy Chevrolet Silverado - lżejsza konstrukcja, mocniejsze silniki

Oto jedna z najważniejszych, tegorocznych premier dla koncernu General Motors. Na targach NAIAS w Detroit pojawia się niespodziewanie nowa generacja Chevroleta Silverado.

Amerykański pickup stanie do walki z takimi uznanymi konkurentami jak Ford F-150 i Ram 1500. Model przeznaczony na rocznik modelowy 2019 ma bardzo konserwatywną stylistykę, ale nowa wersja wygląda bardzo odważnie, przez co wyróżnia się na tle konkurencji.

W kabinie nowego modelu doszło do kilku zmian, ale mocno przypomina poprzednią wersję. Projektanci wprowadzili kilka modyfikacji, dzięki uwagom od klientów. W wersji z przedłużoną kabiną jest więcej miejsca dla pasażerów z tylnego rzędu. Do tego pojawiły się praktyczne schowki.

Zobacz także: Ford F-150 | Czas na duże zmiany

Chevrolet Silverado 2018Chevrolet Silverado 2018 fot. Chevrolet

Silverado jest teraz dłuższy o 41 mm, a rozstaw osi urósł o 100 mm. Mimo tego masa amerykańskiej maszyny spadła o 204 kg dzięki użyciu aluminium. Lekki metal wykorzystano do budowy drzwi, maski i tylnej klapy.

Nowa wersja Silverado pojawi się na rynku w sześciu różnych konfiguracjach silników i przekładni. Chevrolet nie zdradza zbyt wiele szczegółów, ale pod maską pojawią się nowe silniki V8 o pojemności 5,3 i 6,2-litra. Oprócz tego będzie dostępny 6-cylindrowy Diesel Duramax. W zależności od wersji silnikowej klienci będą mogli zamówić tego potężnego pickupa z 10-biegowym automatem połączonym z systemem start/stop.

Zobacz także: Chevrolet Camaro ZL1 | Najszybsze Camaro w historii!

Chevrolet Silverado 2018Chevrolet Silverado 2018 fot. Chevrolet

Chevrolet będzie dostępny w ośmiu wersjach wyposażenia. Na liście pojawi się zupełnie nowa wersja LT Trailboss, przygotowana pod ostrzejszą jazdę z terenie - powstała na bazie pakietu Z71. W ramach wyposażenia uwzględniono podnoszone zawieszenie oraz amortyzatory Rancho, blokadę tylnego dyferencjału oraz płyty osłaniające podwozie.  Całość stoi na 18-calowych kołach z oponami Goodyear Duratrac. W ofercie pojawi się także Silverado RST powstały na bazie wariantu LT ze stylizacją nadwozia w stylu "street-performance". Potężnego pickupa wyposażono w oświetlenie LED oraz 22-calowe koła.

Czy chciałbyś/-abyś w europejskich salonach zobaczyć takie auta jak Chevrolet Silverado czy Ford F-150?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.