Volkswagen Arteon z ponad 400-konnym silnikiem VR6

Koncern z Wolfsburga wprowadza nowy silnik pod maskę swojego flagowego modelu. Przedstawiciele Volkswagena twierdzą, że ten silnik pozwoli pokonać na drodze nawet Porsche Panamera.

Volkswagen zamierza mocno rozbudować portfolio modeli ze znaczkiem "R". Najnowsze doniesienia mówią o silniku 3.0 VR6, który trafi pod maskę flagowego Arteona. Kluczową kwestią w przypadku tej jednostki jest turbodoładowanie. Dzięki temu sześciocylindrowa konstrukcja rozwinie moc 404 KM. Dotychczasowy, najmocniejszy wariant tego modelu oferował zaledwie 276 KM.

Arteon R będzie seryjnie wyposażony w napęd 4Motion. Jedyną niewiadomą pozostaje kwestia dostępności ręcznej skrzyni biegów. Przedstawiciele niemieckiej marki obiecują, że model dostarczy sporo frajdy z jazy, oferując lekką nadsterowność. W rozmowie z dziennikarzami byli przekonani, że nowy model zaoferuje lepsze osiągi niż Panamera. Zapomnieli tylko dodać, że chodzi o podstawową wersję modelu. Jednak z takim silnikiem pod maską Volkswagen Arteon R może spokojnie stanąć w szranki z Kią Stinger GT.

Zobacz także: Volkswagen Tiguan Allspace w 5 punktach. Wrażenia z pierwszych polskich jazd

Niewykluczone, że za jakiś czas pojawi się jeszcze jedna wersja nadwoziowa - shooting brake. Jednak na razie jest zbyt wcześnie, by powiedzieć coś więcej na ten temat.

Czy Twoim zdaniem sportowy Volkswagen Arteon odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.