Limitowana Skoda Fabia R5 dla fanów rajdów

Skoda w ostatnich latach zdobyła wiele tytułów w świecie rajdów. Żeby upamiętnić te wydarzenia, na początku przyszłego roku pojawi się w sprzedaży limitowana edycja Skody Fabii.

Skoda Fabia R5 była dominującym graczem na rajdowych „oesach” WRC2. Czeski team po czwarty z rzędu zdobył mistrzostwo w tej klasie. Dlatego w 2018 roku w salonach pojawi się specjalna wersja Fabii nawiązująca do rajdowego modelu.

Auto trafi również na polski rynek, ale będzie dostępne w bardzo ograniczonej ilości. W sumie na całym świecie do sprzedaży ma trafić tylko 1300 sztuk, a oprócz Polski na liście krajów znajdziemy jeszcze 20 innych państw. W tym m.in. Czechy, Niemcy, Francję, Szwecję oraz Finlandię.

Pod maską specjalnej wersji zagości jednostka benzynowa 1.4 TSI o mocy 125 KM. Silnik połączono z dwusprzęgłową skrzynią DSG. Będzie to najszybsza Fabia dostępna na rynku - wskazówka prędkościomierza minie 100 km/h po 8,8 s, a zatrzyma się dopiero przy 203 km/h.

Skoda Fabia R5Skoda Fabia R5 fot. Skoda

Skoda Fabia w limitowanej wersji R5 będzie wyposażona w obręcze ze stopów lekkich Savio w kolorze białym (opcjonalnie dostępne w kolorze zielonym lub czarnym), wielofunkcyjną kierownicę, nawigację Amundsen, kamerę cofania, aktywny tempomat, czujniki parkowana i sportowe zawieszenie. Specjalna wersja będzie się wyróżniać kolorem Candy White z czarnym dachem. Nie zabraknie oczywiście specjalnych plakietek "WRC 2 2017 Champion" na nadwoziu oraz kilku okolicznościowych akcentów w kabinie ściśle limitowanej Fabii.

Cennik specjalnej edycji zostanie podany już wkrótce.

Aktualnie najdroższa Fabia w polskich salonach to wersja kombi 1.4 TDI 90 KM ScoutLine ze skrzynią DSG, którą wyceniono na 76 210 zł. Najdroższa benzyna (1.0 TSI 110 KM, DSG i wersja wyposażenia Black Edition) to wydatek 68 670 zł. Możemy się spodziewać, że ściśle limitowana Fabia R5 przebije te kwoty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.