Nissan Kicks - następca szalonego Juke'a

Miłośnicy małych SUV-ów i crossoverów nie mają ostatnio powodów do narzekań. Producenci wprost zalewają nas nowymi modelami. Nissan w Los Angeles pokazał małego Kicska, crossovera, który zastąpi w ofercie model Juke.

Nissan Juke wyróżnia sie na drodze bardzo odważną, kontrowersyjną stylistyką. Mały crossover Japończyków był jednym z tych modeli, które się kocha albo nienawidzi.

Jego następca, Kics, stawia na bardziej wyważone linie. Nissan Kicks nie chce być aż tak wielkim indywidualistą jak poprzednik. Nie oznacza to jednak, że auto jest nudne. Nowy Nissan z pewnością będzie jednym z ciekawszych crossoverów segmentu B na naszych ulicach. Zwłaszcza, że Nissan stawia na wiele konfiguracji kolorystycznych. W palecie lakierów mamy znaleźć sporo odważnych i jaskrawych kolorów. Podczas prezentacji podkreślano także, że Kicks będzie zauważalnie praktyczniejszym i przestronniejszym autem.

Nissan Kicks 2017Nissan Kicks 2017 fot. Nissan

Nissan Kicks został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles, dlatego poznaliśmy dane techniczne wersji amerykańskiej. A w tej dostępny będzie dostępny tylko jeden wolnossący silnik benzynowy 1.6 DOHC o 4 cylindrach i 125 KM mocy. Motor będzie współpracował ze skrzynią CVT.

Nissan Kicks to samochód przednionapędowy, Nissan na razie nie wspominał nic o ewentualnej odmianie AWD.

Japończycy chwalą się wysoką jakością wykonania i bogatym wyposażeniem. Mały Kicks może zostać wyposażony w system kamer 360, LED-owe reflektory, świetne nagłośnienie BOSE, które znamy z nowej Micry, nowoczesny system multimedialny z obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto czy cały zestaw systemów bezpieczeństwa (monitorowanie martwego pola, system awaryjnego hamowania itd.).

Nissan Kicks 2017Nissan Kicks 2017 fot. Nissan

Nissan Kicks ma wejść do sprzedaży w USA już na początku przyszłego roku. Europejskiej premiery modelu możemy spodziewać się podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie.

 
Czy podoba Ci się Nissan Kicks?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.