Nowy tani sedan od Włochów. Poznajcie Fiata Cronos

Fiat ma ostatnio nosa do tanich i praktycznych sedanów. Zaprojektowany głównie z myślą o rynku tureckim Tipo okazał się ogromnym sukcesem także w Europie. Teraz Włosi wprowadzają nowy model.

Bijący rekordy popularności w Polsce Fiat Tipo najpierw debiutował w Turcji pod nazwą Aegea. Nowy model Włochów, Fiat Cronos, powstał z myślą o rynku południowoamerykańskim. Niestety, nie mamy jeszcze żadnych informacji o ewentualnej premierze w naszym regionie.

Fiat nie zdradza jeszcze dokładnych danych technicznych nowego sedana. Wiemy tylko, że będzie to model mniejszy od Tipo, a w ofercie ma zastąpić bazującego na Punto Fiata Linea. Budżetowe auto zostanie zbudowane na zupełnie nowej platformie, będzie bardzo blisko spokrewnione z modelem Argo. Pod maską ma pracować jeden z dwóch silników benzynowych - 1.3 o mocy ok. 102 KM lub 1.8 litra o mocy 135 KM. Standardem będzie pięciobiegowa skrzynia manualna, dla większej jednostki - jako opcję - przewidziano automat o 6 przełożeniach.

Zobacz także: Maluch dla Toma Hanksa poleci dziś do Los Angeles

W pierwszej kolejności Fiat Cronos zadebiutuje w Brazylii oraz Argentynie. W salonach mały sedan ma pojawić się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Fiat szacuje, że w Brazylii Cronos znajdzie 300 000 klientów, a w Argentynie - 100 000.

Fiat CronosFiat Cronos fot. Fiat

[Aktualizacja 02.01.2018 r.] Do tej pory Włosi opublikowali tylko dwa zdjęcia nowego modelu. Teraz pochwalili się kolejnymi detalami nadwozia, a także pozwolili nam zajrzeć do środka budżetowego auta. Na zdjęciach widzimy jedną z wyższych wersji wyposażenia, o czym świadczy duży, 7-calowy ekran dotykowy nowego systemu multimedialnego. Na pierwszych promocyjnych materiałach Fiat chwali się obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto.

Wielu dziennikarzy w Ameryce Południowej dopytuje Włochów o walory praktyczne Cronosa. Fiat na razie nie chce wchodzić w szczegóły, ale sugeruje, że Cronos ma mieć większy bagażnik od konkurencyjnego Volkswagena Virtusa, a ten może połknąć 521 l bagażu.

Czy Twoim zdaniem Fiat Cronos powinien pojawić się także w Europie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.