Nowy Mercedes Klasy A. Mamy zdjęcia wnętrza!

Dopiero w przyszłym roku zadebiutuje kolejna generacja Mercedesa Klasy A, a tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia tego modelu.

Zadaniem Mercedesa Klasy A było odmłodzenie wieku typowego właściciela samochodu z gwiazdą na masce. Według statystyk kierowca drugiej generacji jest o 13 lat młodszy niż właściciele poprzedniej wersji.

Trzecia odsłona Klasy A ma za zadanie zdefiniować na nowo pojęcie luksusu. Przedstawiciele niemieckiej marki podkreślają przejście w epokę cyfrową. Już na pierwszych zdjęciach widać, że kabina nowej Klasy A została zaprojektowana w zupełnie nowy sposób. Deskę rozdzielczą podzielono dwoma, trójwymiarowymi sekcjami. W górnej części umieszczono panoramiczny kokpit bez dodatkowych osłon. Sportowo stylizowane kratki nawiewu przypominają turbiny.

W nowym modelu znajdziemy wiele wspólnych elementów z większymi i bardziej luksusowymi modelami Mercedesa. Wielofunkcyjną kierownicę zapożyczono z Klasy S, a fotele oferują udogodnienia znane w wyższych klas, jak wentylacja czy funkcja masażu.

Zobacz także: Opel Insignia GSi - sportowa Insignia już w Polsce. Znamy ceny

Mercedes Klasy A 2018Mercedes Klasy A 2018 fot. Mercedes

Inżynierowie Mercedesa obiecują, że wnętrze czwartej odsłony Klasy A będzie jeszcze bardziej przestronne i zapewni o 10 proc. lepszą widoczność we wszystkich kierunkach. Pojemność bagażnika wzrośnie do 370 litrów, a z tyłu udało się zwiększyć otwór załadunkowy o 20 cm i wydłużyć podłogę o 11,5 cm.

Na nowy model musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Oficjalną premierę zaplanowano na początek 2018 roku podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Zobacz także: To one budują magiczny klimat lat 80' w "Stranger Things". 7 najciekawszych aut serialu

Czy podoba Ci się wnętrze nowego Mercedesa Klasy A?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.